Ana SayfaMobilya / Dekorasyon FirmalarıLova Yatak ile Kaliteli Uyku İçin

Lova Yatak ile Kaliteli Uyku İçin

-

Lova yatak iyi hazırlanmış bir uyku ortamı, yaşa göre ihtiyaç duyulan uyku süresi ve doğru yatak tercihi çok mühim. İyi bir uyku için farklı vücut yapıları göz önünde bulundurularak uygun yatak seçimi yapılmalı.

İyi bir yatak tasanmının hangi özellikleri taşıması gerekir?

Vücut yapısı, kilo ve yatış pozisyonu yatak seçiminde kriter alınması gereken en önemli üç etmen. Sonrasında; vücut sıcaklığı, alerjik etkenler ve konfor gibi beklentiler öne çıkıyor. Burada da kullandığımız yeni nesil teknolojiler devreye giriyor.

Örneğin; terleme sorununuz varsa güçlü nem transferi özelliğine sahip kumaşlı yataklar uyku esnasındaki terleme sorununuzu çözebilir. Stres ve yorgunluktan uzaklaşabilmek için antistress özellikli mikrokapsüllerin yer aldığı kumaşlara sahip yataklar gece boyu aktif çalışarak vücudu dinlendirici etki yaratırlar.

Kişiler kendileri için en doğru yatağı nasıl bulabilirler? Lova Yatak bu konuda nasıl bir hizmet sağlıyor?

Lova Yatak olarak bizden yatak almadan önce tüm müşterilerimizden web site üzerinden gerçekleştirdiğimiz uyku testini çözmelerini istiyoruz. Aynı zamanda mağazaya geldiklerinde uyku uzmanlarımız da bu testi gerçekleştiriyor. Böylece en uygun yatağın seçilmesi, tesadüflerden uzak, reel bir noktaya taşınmış oluyor.

Yatak içindeki katmanların omurga desteği verebilmesi için malzemelerin doğru mühendislik çalışmaları ve çeşitli testlerin sonuçlarına göre seçilmesi ve birleştirilmesi gerekir. Dolayısıyla, uyku ürünlerini üretmek ciddi bir uzmanlık gerektirir.

Lova Yatak’ın, geri dönüşümlü malzeme kullanımını ne kadar önemsediğini ve bu doğrultuda tasarım yaptığını biliyoruz. Neden böyle bir üretim tercih ediliyor?

Lova Yatak olarak, sorumlu davranmayı ilke ediniyoruz. Üretim ile fazlalık ve kirlilik yaratmaktan ziyade, insana fayda sunma odaklı çalışırken aynı zamanda doğayı korumak ve dolayısıyla uzun vadede insana yarar sağlayacak bir döngüye hizmet etmek istiyoruz. Geri dönüşümlü kumaştan üretilen pike ve nevresimlerimiz zaten mevcuttu.

Bunu daha ileri bir noktaya taşımak için ne yapabiliriz diye araştırırken, Seaqual Organizasyonu‘nun okyanus ve denizlerden topladığı plastik atıkların geri dönüştürülmesi ile üretilen doğa dostu kumaşları keşfettik.

Akıllı teknolojilerle geri dönüştürülen bu kumaşı Wellness Rest yatağımıza uyguladık. Hedefimiz kısa sürede, ürün gamımızda geri dönüştürülmüş malzemeden yapılan ürünlerin yelpazesini genişletmek.

Wellnest Rest’in projesinin nasıl geliştirildiğinden; getirdiği yenilikler ve kullanımına sunduğu ayrıcalıklardan bahsedebilir misiniz?

Bu yararı rakamlarla açıklamak istiyorum: Dünyada her yıl 8 milyon ton plastik atığın okyanusları kirlettiği, bu kirlilik sebebiyle her yıl 1 milyon su kuşunun, 100 bin deniz memelisinin öldüğü tahmin ediliyor.

Bu acı döngünün sona ermesi için çalışan Sequal Organizasyonu’nun yaptıklarından çok etkilendik. Dünya çapındaki bu dayanışmanın içinde yer almak bizleri heyecanlandırdı. Atıklar akıllı teknolojilerle liflere ve hijyenik, kaliteli, yumuşak tuşeli kumaşlara dönüştürülüyor.

Wellness Rest yatağı kullananlar, öncelikle bu oluşumun destekçisi oluyorlar. Yatakta kullanılan %100 geri dönüşümlü kumaşta bulunan mikro kapsüllerin içine hapsedilen doğal alg özü, uyku esnasındaki sürtünmeyle açılarak 7-8 saat doğal sağlık tedavisi etkili spirulina moleküllerini serbest bırakıyor.

Bitkisel temelli protein kaynaklarından elde edilen spirulina sahip olduğu 11 çeşit doğal vitamin, 10 çeşit mineral, 18 çeşit amino asit, demir, koruyucu antioksidanlar ve proteinlerle hücre yenilenmesini destekliyor ve sağlıklı, doğal bir uyku sağlıyor. Kapsüller, sürtünme oldukça açılıyor ve moleküllerini serbest bırakıyor. Böylece, havadaki spirulina molekülleri solunum yoluyla veya deri aracılığıyla vücuda giriyor.

Kaynak: Lova Yatak Ürün ve Marka Direktörü Can ARIKAN

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
2TakipçilerTakip Et
91TakipçilerTakip Et
42,400AboneAbone Ol

Filli Boya ile Renklerin Çocuklar Üzerinde ki Etkileri

0
Filli boya, bilimsel ve profesyonel yaklaşımla çocuk odaları için özel bir koleksiyon hazırladı. Uzman Psikolog Ayben Ertem ile birlikte oluşturulan koleksiyon, renklerin çocuk gelişimine...

Teknolojik Gelişmeler ile Yaz Daha Keyifli

0
Teknolojik gelişmeler; Ağustos ayı geldi çattı ve okulların da kapanmış olmasıyla tatil sezonu başladı. Durum böyle olunca bazı insanlar kendilerini deniz ve havuz keyfi...

Antre Dekorasyonu ile Şık ve İşlevsel Antreler

0
Antre yaşam alanlarının vitrini gibidir. Üstelik dış kapının açıldığı ve onu odalara bağlayan antreler yoğun bir trafiğe de maruz kalıyor. Bu alanı daha işlevsel...

Fitness Uygulamaları ile Spor Salonu Evinizde

0
Fitness güneşin yüzünü gösterdiği ve yazı tüm hararetiyle yaşadığımız bu günlerde çoktan tatil planları da yapılmaya başlandı. Yılın yorgunluğunu atacağımız bu eğlenceli günler için...

Yaz-Kış Yaşanan Balkonlar

0
Yaz-kış balkon olarak kullanılan mekanlar doğru güneş yönüne konumlandırılmalıdır. İklim şartları ve yaşam şekillerine göre balkonların kullanış biçimleri de değişmektedir. Örneğin yaz günlerinde akşam...
Botanik

Botanik ve Tropik Dekorasyon Önerileri

0
Botanik birkaç pratik uygulama ilavesi ve yaratıcı fikirle botanik ve tropik etkiyi eve uyarlamak çok keyifli...Bitliker için Sepet SaksılarKlasik saksılara elveda! Bu havayı oluşturmak...

Yatsan Yatak ile Keyifli Uykular

0
Yatsan yatak herkesin farklı olduğu bilinciyle, yaratıcı çözümler üreterek tasarlanan Yatsan yatak modelleri arasından eşiniz ve sizin birlikte kuracağınız yaşam tarzına, zevklerinize ve ihtiyacınıza...

OGGUSTO Yeni Yıl Kararları

0
Oggusto hayatı daha keyifli, bilgili ve gustolu yaşamak ve bildiklerini herkesle paylaşmak isteyen OGGUSTO ekibinin yeni yıl kararlarını sizlerle paylaşmak istedik.Sevdiklerimize Whatsapp Mesajı Değil,...

Porland Zamanın Ötesinde Tasarımlar

0
Porland sofra trendlerinde farkındalık yaratan, marka çizgisini kaybetmeden her birinin kendi stilini yansıttığı geniş bir tasarım çeşitliliği sunuyor.Sektörü yakından takip eden Porland, her yıl...