Ana Sayfa Öneri ve Fikirler İyi yatak seçiminin önemli püf noktaları

İyi yatak seçiminin önemli püf noktaları

-

Aylin Dalyanoğlu, Pirelli Yatakları: ”İyi yatak seçimi önemli”

”Eskiden yatak alırken sadece uygun fiyatlı olmasına bakılırdı. Bugün ise, yoğun iş temposunda uykudaki verimliliğin önemi anlaşılmaya başlayınca yatak seçimi daha fazla önem kazandı. Ortalama 8 saatimizi geçirdiğimiz yatakların, geri kalan 16 saatimizin ne kadar dinamik geçeceğini belirlediği düşünülürse, son 5 yıldır yaylı yataktan ziyade yaysız, ortopedik yataklara yöneliş daha iyi anlaşılıyor.

yatak-secimi

  • Dualcomfort Physiosystem teknolojisiyle üretilen yataklar vücudun 7 ayrı ağırlık bölgesine farklı ölçülerde destek verebilmektedir, böylece uyurken vücut dengeniz bozulmaz, doğru pozisyonda uyursunuz ve kendinizi dinamik hissedersiniz. Sağlıklı uykunun verdiği enerjiyle gün boyu dinamik kalırsınız.
  • Lateks hammaddesi iskelet ve kas rahatsızlığı olanlarda tedavi edici, rahatsızlığı olmayanlarda bu rahatsızlıkları önleyici etkiye sahiptir.
  • Lateks yataklar 17 cm kalınlığındadır; yeterli kalınlığı sağlayabilmek için lateks, lateksle veya süngerle yapıştırılır. Bu da yatağı ideal ortopedik yapıdan uzaklaştırır. Block System adı verilen üretim şekli sayesinde, 22 cm kalınlığa kadar yapışkan kullanılmadan tek blok lateks üretilebiliyor. Bu da yatağın hava geçirgenliği mükemmel seviyeye ulaştırıyor.
  • İnsan vücudundaki nemin dışarı atılması için yatakların hava geçirgen olmasına özen gösterilmelidir. Geniş hücreli yataklar nefes alır, küflenme yapmaz ve terletmez.”

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

39,738BeğenenlerBeğen
4TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
20,400AboneAbone Ol