Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Alaçatı da Tarihi Taş Evden Otele

Alaçatı da Tarihi Taş Evden Otele

0

Alaçatı’nın nadir kalmış sessiz ve dingin sokaklarından birinde, yepyeni, huzur dolu ve beyazlar içindeki romantik dekorasyonuyla gülümseten CYNARA HOTEL ALAÇATI, tüm enerjisiyle misafirlerini bekliyor.

Yunan mitolojisine göre Zinari adasında yaşayan Cynara adında güzeller güzeli bir kız varmış. Zeus bu kızı baştan çıkarıp Olimpos dağında kendisi ile yaşamaya ikna etmiş ve karşılığında tanrıça yaparak ölümsüzlük kazanmasını sağlamış. Ancak kız bir süre sonra ölümlüler dünyasındaki ailesini özlemiş, gizli gizli annesini görmeye eski dünyasına kaçmaya başlamış. Bunu öğrenen Zeus hiddetle kızı sonsuza dek toprağa bağlamak için bir bitkiye dönüştürmüş. Zavallı Cynara bir anda enginar olmuş, enginarın Latince ismi ‘Cynara scolymus’ da adını bu efsane kızdan almış. Alaçatı’nın en yenisi Cynara Hotel Alaçatı, ismini işte böyle bir hikayeden esinlenerek almış.

Sade ve doğal bir konfora sahip otelin dekorasyonu, çok iç açıcı. Dört mevsim hizmet vermek üzere kısa süre önce açılan Cynara, 300 yıllık tarihi Rum Evi’nden aldığı huzurlu ve sakin ruhuyla Alaçatı’ya eşsiz bir keyif katıyor. Cynara’nın saat sınıflaması olmaksızın taze, yöresel ve organik Ege lezzetlerinden oluşan nefis kahvaltısı ile güne başlayabilir, Alaçatı’nın akşamüstü saatlerine ise Cynara’nın nefis ev yapımı tarifleri ile keyifle eşlik edebilirsiniz. Her ikisi de birbirinden enerjik ve pozitif iki güzel sahibiyle sohbet etmek de cabası.

Aynı zamanda araç kiralamadan havaalanı transferine kadar butik hizmetler veriyor. İnsanları sevdiği kadar doğayı ve hayvanları da seven Cynara, eşine az rastlanır hayvan dostu otel olarak da dikkat çekiyor. Evcil hayvanları sahipleri ile birlikte tatillerini geçirmek üzere otele kabul eden Cynara Otel Alaçatı, onlara da ayrıcalıklı hizmetler veriyor. Kedi veya köpek farketmeksizin mama, mama kabı, konforlu birer yatak vererek sadece müşterilerini değil, sevimli dostlarımızı da mutlu ediyor.

CYNARA HOTEL ALAÇATI

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version