Ana SayfaDekorasyonFeng Shui Etkisini Yakalamak İçin

Feng Shui Etkisini Yakalamak İçin

-

Feng Shui felsefesi’nin temeli çevre ve insanlar arasında denge kurmakta yatar. Eski yöntemlerin uygulanmasıyla pozitif enerji akımı sağlamak, mutluluk, sağlık ve huzur vermek üzere objelerin mekânlar içinde yerleştirilmesidir. Evinizde uygulamaksa pahalı bir işlem değildir.

En Temel Feng Shui Kuralları

Sadece objeleri bu felsefeye uygun olacak şekilde, yerlerini değiştirerek elde edebilirsiniz. Odanız sizin dinlendiğiniz ve yenilendiğiniz barınağınız olmalı. Birkaç temel feng shui kurallarını anlayarak mobilyalarınız yeniden aranje edebilir ve zararlı maddelerden uzak bir oda elde edebilirsiniz.

Yatağınızı feng shui felsefesi ile uyumlu şekilde konumlandırın

Yatağınızı feng shui felsefesi ile uyumlu şekilde konumlandırın

Feng Shui kurallarına göre yatağınızın başucu kapıya dönük olmamalı. Camsız düz bir duvar hizasında olmalı. Diyagonal olarak kapıdan en uzak olan duvar olmalı. Başucu duvara dayalı olan bir yatak sizi güvende hissettirir. Yatağa her iki taraftan da kolayca erişmek ve örtü kalitesi, uykunuzu kaliteli hale getirir.

Komodin kullanın

Komodin kullanın

Her biri yatağın iki yanına gelecek şekilde iki komodin kullanın. Feng Shui’de simetri önemlidir. Objeler genellikle çift halinde yerleştirilir, iki komodin odada simetri sağlar. Her bir komodin üstünde ve birbirinin aynısı olacak şekilde iki lamba kullanılmalıdır.

Yatağın karşısına ayna koymayın

Yatağın karşısına ayna koymayın

Eğer odanızda ayna kullanmak istiyorsanız aynayı yatağın yan taraflarında olacak şekilde yerleştirin.

Televizyon, bilgisayar, çalışma masası ve egzersiz aletlerini odanızda bulundurmayın

Televizyon, bilgisayar, çalışma masası ve egzersiz aletlerini odanızda bulundurmayın

Odanız dinlenme ve rahatlama yerinizdir. Ne çalışma, ne tv izleme ne de egzersiz alanı değildir. Uyku ve çalışma enerjisi uyumlu olmadığından çalışma masası ve bilgisayarı da kaldırmanız gerekir. Eğer başka yeriniz yok ise arada bir separatör kullanarak farklı bir alan oluşturabilir, o alanı kullanabilirsiniz.

Odanızı dağınık bırakmayın

Odanızı dağınık bırakmayın

Odanız rahat ve toplu bir yer olmalı. Var olan yerinizin alacağından daha fazla eşya barındırmayın. Ayrıca yatağınızın altını da eşyadan uzak tutun. Tüm negatif enerji veren objeleri atın, mesela boşanma kağıtlarınız gibi.

Aksesuarları düzenleyin

Aksesuarları düzenleyin

Alarm ve telefonunuz yatağın yanında olmamalı, odanın diğer tarafında olmalı. Tablo ve sanatsal objeler de mutluluk ve ilham verecek şekilde çift olarak konulmalı. Eğer lüks nevresimleriniz var ise onlar da yatağın üzerinde olmalı.

Renkler hakkında düşünün!

Renkler hakkında düşünün!

Eğer kendiniz boya yapabiliyorsanız, odanız için en ideal renkler; rahatlatıcı renklerden olan mavi, mor ve bej olacaktır. Kırmızı ve pembe tutkunun renkleridir. Odanıza biraz romantizm eklemek isterseniz boya yerine kırmızı veya pembe gibi tutku renklerinin kullanıldığı örtü ve yastıklar kullanın. Ayrc Bknz: Ev Boyama – Evinizi Bir Profesyonel Gibi Boyayın

Feng Shui’nin Çalışma Masanıza Etkisi

Feng shui rüzgarı her geçen gün olumlu etkilerini gösterdikçe, bu yönteme olan rağbet de bir o kadar artıyor. Çalışma masanızı siz de bu yönteme göre ayarlayın ve başarıyı yakalayın!

Feng Shui'nin Çalışma Masanıza Etkisi

Feng shui bir yerleştirme sanatıdır

Feng shui şehir düzenlemesinden tutun da, evinizde yatağınızın yeri, ocağınızın konumu, çalışma alanınızın düzenlemesine kadar, insanla ilgili tüm mekanların yerleştirilmesinde kullanılır. Kariyeriniz için çalışma masanız önemli bir detayı oluşturuyor. Feng shui’ye inanıyor ve bu yöntemin ışığındaki tüyoları uygulamak istiyorsanız, işte size bazı ipuçları;

Çalışma masanız için feng shui ipuçları

 1. Çalışma masanız odanızda hakim konumda olmalıdır. Sırtınızı duvara vererek, yüzünüz kapıyı ve tüm odayı görecek şekilde oturmalısınız.
 2. Masanız asla çıkık bir kirişin ya da eğimli bir tavanın altında olmamalıdır.
 3. Bir yöneticinin odası, işyerinde dış kapıdan olabildiğince uzak bir konumda olmalıdır. Masalar, çalışanlar yüz yüze olacak şekilde yerleştirilmemelidir.
 4. Çıkıntılı köşelere iri yapraklı bitkiler yerleştirebilirsiniz.
 5. Çalışanları, uyanık, aktif tutacak kadar uyarıcı ama itici olmayan müzikler çalabilirsiniz. Ben kişisel olarak barok müzik önerebilirim.
 6. İşyeriniz daima taze ve temiz kokmalıdır.
 7. Aydınlatmada florasan kullanmayın, masalarda masa lambaları en idealidir.
 8. Masanızın ya da çalışma koltuğunuzun arkasında pencere olmamasına dikkat edin, pencereler masanın yan tarafında olmalıdır.
 9. Açık raflı kitaplıklar yerine, kapaklı olanları kullanın. (deprem önlemleri için de bu kural geçerlidir)
 10. Masanızın üzeri her zaman boş olsun. (Bunu nasıl yapacağınızı siz daha iyi bilirsiniz, bilmiyorsanız time manager semineri almanızı önerebilirim)
 11. Uzun bir koridorun sonunda oturmaktan kaçının.
 12. Cam masalar kullanmayın.
 13. Antik objeleri çalışma mekanınızda bulundurmayın, hele orjinalini bilmiyorsanız asla…

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol