Konseptli Nişan Fotoğrafı Çekimleri

Yabancı sitelerde gördüğümüz nişan fotoğrafı çekimleri genelde belli bir konsepte uygun olarak hazırlanıyor. Zira bu fotoğraflar save the date (davetiye) kartı olarak da kullanılabiliyor.

Konseptli nişan fotoğrafları genelde açık mekanlarda ve doğal ortamlardaki çekimlerin resimlere romantik bir hava verdiği için tercih edilmektedir.

Bunun dışında çiftlerin ilk tanışma mekanları da nişan fotoğrafı konsepti olarak başlıca tercihlerden. Aşağıdaki galeride örnek fikirler bulabilir, kendi nişan fotoğraflarınız için, fotoğrafçınızdan böyle resimler isteyebilirsiniz.


Nişanlanan çiftlerin, her ikisinin hayatında da harika bir zamanı tekrar yaşayabilir bunu da fotoğraf çekiminde kullanmak o anı ölümsüzleştirmek için harika bir yol olabilir.

Düğün fotoğraflarında resmi bir görünüm ve his var fakat nişan fotoğraflarında özgürlük ve yaratıcılığın çekiciliği mevcut.

Kıyafeti ve mekanı istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Tüm misafirleriniz ve düğün partiniz olmadan çok değerli olan bire bir anları yakalarken eğlenebilirsiniz mevcut.


Eşsiz bir nişan çekimi için, teklifin yeri, ikinizin paylaştığı bir favori yer veya ilk randevunuzun yeri gibi ilişkiniz için önemli bir yer seçebilirsiniz.

En Sevdiğiniz Yer: Barista’nın her ikinizin siparişini de bildiği bir kafe var mı? Veya her hafta buluşup saaatlerce keyifli vakit geçirdiğiniz bi mekan? Sizin için özel olan bu yerlerdeki anılarınızı yıllarca saklamak için nişan çekimlerinizi, sizin için ilham kaynağı olan bu yerlerde yapamak iyi bir seçenek olabilir.


Balayı Tatiliniz: Birlikte seyahat etmeyi planladığınız bir yer var mı? Büyük gününüz için hazırlık yapmanın en heyecan verici bölümlerinden biride birlikte geçireceğiniz özel zamanlardır.

Çok güzel bir yere gidiyorsanız, o bölgede şehir manzarası veya milli parkın karşısındaki dağın önünde çekim yapabilecek bir fotoğrafçı bulun.

İlk Buluşmanız: Bununla tüm ilk hislerinizi yeniden hissedeceksiniz. İlk buluşmanızın yerini bir kaç fotoğraf çekmek için tekrar ziyaret edin, sadece gözleriniz için olsa bile bu size iyi gelecektir.


Ayrıca bu yazımız da ilginizi çekebilir : Davetiye İçin Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalı?

Ve bu yazımız : Kır Düğünü Dekoru Hakkında Pratik Bilgiler


Belki balayınız için: Alaçatı Otelleri

Son olarak eğer bir model değilseniz çekimler süresince “samimi” ve “doğal” pozlar vermeye özen gösterin.


Bir Yorum Bırakın