Ana SayfaMutfak DekorasyonuBuzdolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Buzdolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

-

Buzdolabı Ölçüsü Firmalara sorduğunuzda, ürün iadesiyle ilgili bir numaralı gerekçe, alınan buzdolabının konacağı yere uymamasıdır. Bu yüzden satın alırken buzdolabının ölçülerine özen gösterin.

1 – Buzdolabı Ölçüsü İçin Önce Ana Hatlarından Başlayın

Yerizin genişliğini, yüksekliğini ve derinliğini ölçün. Birçok insan bu noktada ölçümün bittiğini sanıp alışverişe başlar. Fakat bu sayıları bir kenara not ederek sonraki adıma geçmeniz gerekir.

2 – Çevreleyen Alanın Hesaplanması

Buzdolabının arkasında kalacak duvar ile ona en yakın engelin (pencere eşiği veya ada mutfak tezgahı gibi) arasındaki mesafeyi ölçün. Bu, size buzdolabının kapağını tamamen açtığınızda ne kadar bir alana ihtiyacınız olacağı hakkında bir fikir verir.

3 – Zemin Kaplamasını Düşünün

Eğer yeni bir buzdolabı alıyorsanız, yerine koymadan önce zemini değiştirip değiştirmeyeceğinizi de göz önünde bulundurun. Örneğin; fayans bir zemini ahşap olanla değiştirecekseniz, buzdolabının yükseklik açısından yerine sığması için, bu yeni zeminle üst taraftaki mutfak dolap/raflarının arasındaki mesafeyi ölçmeniz gerekir.

4 – Nefes Alacak Bir Alan Bırakın

Artık alışverişe başlayabilirsiniz. Mağazaya gittiğinizde ölçüleri not ettiğiniz kağıdınızı ve şerit metrenizi de yanınızda götürün. Mutfağınıza sığacak birkaç model seçip ve bu modellerin özelliklerini aldığınız notlarla karşılaştırın. Dar bir alan buzdolabı fanının havalandırması için kötü bir sonuç verir. Buzdolabının düzgün çalişabilmesi için ne kadar bir alana ihtiyacı olduğu kullanım kılavuzunda belirtilmiştir.

5 – Küçük Detayları Ekleyin

Buzdolabının arka tarafının nasıl düzenlendiğine göz atın. Eğer çıkıntı yapan parçalar varsa ölçülerinize bunları da ekleyin. Buzdolabının fişinin takılabilmesi için gerekli mesafeyi unutmayın.

6 – Buzdolabı Kulpunu Deneyin

Derinlik ölçüsüne buzdolabınızın kapı kulpunu da ilave edin. Evinizde pencereye çarpan kullanışsız bir kulp istemezsiniz. Elinize rahatça oturan, kullanışlı bir kulpu tercih etmeye çalışın.

7 – Buzdolabı Ölçüsü Alırken Nasıl Kullanacağınızı Düşünün

Bir şeyden çok miktarda mı satın alırsınız? Birkaç pizza kutusundan fazlasını mı saklarsınız? Buzdolabınız mutfaktaki yerine uymak zorunda olduğu gibi yaşam tarzınıza da uygun olmalı. İstediğiniz buzdolabının iç genişliğini ölçerek depolama ihtiyacınızı karşılayabileceğinden emin olun.

8 – Sonuçları Karşılaştırın

Mağazada aldığınız ölçüleri mutfağınızla karşılastırın. Kapılar açıldığında herhangi bir şeye çarpacak mı? Buzdolabınızın genişliği kapı eşiğinize denk gelip diğer bir odadan görünecek mi? Eğer ihtiyacınıza ve bütçenize uyuyorsa, mutfak tezgahının derinliğinde olanları tercih edin.

9 – Yeterli Boşluk Olduğundan Emin Olun

Kapı genişliğini şerit metreyle ölçün. Kapı hiçbir engele çarpmadan rahatça hareket edebilmeli ki buzdolabının sebzelik kısmını rahatça kullanabilesiniz.

10 – Rahatlığı Test Edin

Buzdolabını koyacağınız yerin çevresindeki mutfak dolaplarına bir göz atın. Buzdolabınız, mutfağınızda önceden var olan bu detayların yanında güzel duracak mı? Ayrıca filtreleri değiştirirken bulunduğu yerin ne kadar uygun olacağını düşünün. Farklı birkaç seçenek arasında kararsız kaldıysanız en kullanışlı olanları tercih edin. Buzdolabı boyunuza ve isteklerinize uygun mu? Bu kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir konu. Bir defa satın alacağınız pahalı bir beyaz eşya. Görünüş ve rahatlık açısından istediğinize en yakın olanı tercih etmelisiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler;

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol