Ana SayfaÖneri ve FikirlerBuzdolabı Alırken Dikkat Etmenizde Fayda Var!

Buzdolabı Alırken Dikkat Etmenizde Fayda Var!

-

Buzdolabı Alırken; İki, üç hatta dört kapılı buzdolapları birçok fonksiyonu bir arada sunuyor. Gelin onları daha yakından inceleyelim… Yiyeceklerin üzerindeki koruyucuların kalınlığı arttıkça, buzdolabı içindekileri serin tutmak için daha çok çalışacaktır. Buzdolabına koymadan önce gıdalarda ki ekstra paketleri çıkarın. Boşluk kadar enerji tasarruf edeceğinden ince plastik tümleri kullanın. Derin dondurucudan çıkaracağınız donmuş bir malzemeyi bir gün önceden alarak buzdolabınıza koyun ve orada çözülmeye bırakın. Dolaba soğukluk vereceği için buzdolabınızın daha az enerji harcamasını sağlamış olursunuz.

Buz kalınlığının 5 mm’yi Geçmemesine Dikkat Edin

  1. Buzdolabının kapağını mümkün olduğu kadar az açın veya uzun süre açık tutmayın. Buzdolabının dondurucu ve gövde kapısının açılıp kapanması esnasında önemli ölçüde soğuk hava kayıpları olur. Bu yüzden kapıları mümkün olduğu kadar az açık tutmaya özen gösterin.
  2. Buzdolabına sıcak malzeme koymayın. Aksi halde üniteniz ısıyı uzaklaştırmak için daha uzun süre çalışarak enerjiyi fazla tüketecektir.
  3. Sıvı yiyeceklerin üzerini kapatın. Aksi halde dolabın içindeki nem oranını artırarak kompresörün daha fazla çalışmasına neden olur.
  4. Soğuk su tüketiminiz çok ise su pınarlı modelleri, buz tüketiminiz fazla ise otomatik buz makineli modelleri tercih edebilirsiniz.

Buzdolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Kısa Kısa Özellikler

Kapasite: Buzdolabının büyüklüğü dondurucudan daha büyük olmalı. Ancak bu sizin kullanımınıza da bağlı, dondurucuyu çok kullanıyorsanız büyük donduruculu bir dolap alabilirsiniz.

Enerji sınıfı: Buzdolabınızın enerji sınıfının en az A+ olmasına dikkat edin. Hatta üst sınıfları tercih etmeniz alırken pahalı olmasına rağmen kullanırken az enerji harcayacağından uzun vadede kârlı bir alışveriş yapmış olursunuz.

Hızlı dondurma: Kolay bozulabilecek ürünleri hemen dondurarak size kolaylık sağlayacaktır.

Cool zone: Bu bölmede yiyeceklerinizin özelliğine göre istediğiniz ayarı seçerek onların bozulmasını önleyebilirsiniz.

Hızlı soğutma: Buzdolabınızın bu özelliği varsa hızlı soğutmanız gereken tatlı veya içecekleri rahatlıkla soğutabilirsiniz.

Twin cooling: Birbirinden bağımsız çift fan buzdolabının her rafında ihtiyaç duyulan koşulları sağlar. Dondurucunun havası kuru, buzdolabının havası nemli kalır böylece gıdalar en iyi koşullarını korur.

Tatil modu: Soğutucu uzun süre kullanılmayacağı zaman, içerideki ısıyı sabit bir dereceye ayarlayarak içeride koku oluşmasını engelliyor. Ayrıca daha az enerji harcayacak, cebinizin de dostu olur.

Ayrıca Bakınız: Mutfak Dekorasyonu ve Mutfak Dolabı Modelleri

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
90TakipçilerTakip Et
42,500AboneAbone Ol