Onlar hem geniş hem de çok kapılı…

Buz dolabı alırken : İki, üç hatta dört kapılı buzdolapları birçok fonksiyonu bir arada sunuyor. Gelin onları daha yakından inceleyelim.

BUNLARI BİLİN!

 1. Yiyeceklerin üzerindeki koruyucuların kalınlığı arttıkça, buzdolabı içindekileri serin tutmak için daha çok çalışacaktır. Buzdolabına koymadan önce gıdalarda ki ekstra paketleri çıkarın. Boşluk kadar enerji tasarruf edeceğinden ince plastik tümleri kullanın.
 2. Derin dondurucudan çıkaracağınız donmuş bir malzemeyi bir gün önceden alarak buzdolabınıza koyun ve orada çözülmeye bırakın. Dolaba soğukluk vereceği için buzdolabınızın daha az enerji harcamasını sağlamış olursunuz.
 3. Derin dondurucudaki buz kalınlığının 5 mm ‘ yi geçmemesine dikkat edin,
 4. Buzdolabının kapağını mümkün olduğu kadar az açın veya uzun süre açık tutmayın. Buzdolabının dondurucu ve gövde kapısının aç ılıp kapanması esnasında önemli ölçüde soğuk hava kayıpları olur. Bu yüzden kapıları mümkün olduğu kadar az açık tutmaya özen gösterin.
 5. Buzdolabına sıcak malzeme koymayın. Aksi halde üniteniz ısıyı uzaklaştırmak için daha uzun süre çalışarak enerjiyi fazla tüketecektir.
 6. Sıvı yiyeceklerin üzerini kapatın. Aksi ha lde dolabın içindeki nem oranını artırarak kompresörün daha fazla çalışmasına neden olur.
 7. Soğuk su tüketiminiz çok ise su pınarlı modelleri, buz tüketiminiz fazla ise otom atik buz makinalı modelleri tercih edebilirsiniz.
Buz dolabı alırken
Buz dolabı alırken

KISA KISA ÖZELLİKLER…

 1. Kapasite: Buzdolabının büyüklüğü dondurucudan daha büyük olmalı. Ancak bu sizin kullanımınıza da bağlı, dondurucuyu çok kullanıyorsanız büyük donduruculu bir dolap alabilirsiniz.
 2. Enerji sınıfı: Buzdolabınızın enerji sınıfının en az A+ o lmaasına dikkat edin . Hatta üst sınıfları tercih etmeniz alırken pahalı olmasına rağmen kullanırken az enerji harcayacağından uzun vadede karlı bir alışveriş yapmış olursunuz.
 3. Hızlı dondurma: Kolay bozulabilecek ürünleri hem en dondurarak size kolaylık sağlayacaktır.
 4. Cool zone: Bu bölmede yiyeceklerinizin özelliğine göre istediğiniz ayarı seçerek onların bozulmasını önleyebilirsiniz.
 5. Hızlı soğutma: Buzdolabınızın bu özelliği varsa hızlı soğutmanız gereken tatlı veya içecekleri rahatlıkla soğutabilirsiniz.
 6. Twin cooling: Birbirinden bağımsız çift fan buzdolabının her rafında ihtiyaç duyulan koşulları sağlar. Dondurucunun havası kuru, buzdolabının havası nemli kalır böylece gıdalar en iyi koşullarını korur.
 7. Tatil modu: Soğutucu uzun süre kullanılmayacağı zaman , İçerideki ısıyı sabit bir dereceye ayarlayarak içeride koku oluşmasını engelliyor. Ayrıca daha az enerji harcayacak, cebinizin de dostu olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz