Ana SayfaMutfak DekorasyonuKara Tahta İle Mutfaklarda Nostalji & İşlevsellik

Kara Tahta İle Mutfaklarda Nostalji & İşlevsellik

-

Mutfağınızın dekorasyonunu her gün değiştiremeseniz de kara tahtanız da her gün yaratıcılığınızı konuşturarak farklı atmosferler oluşturabilirsiniz.

Evde Ne İşimize Yarar ki?

Evde Ne İşimize Yarar ki?

Keyifsizseniz büyük bir gülen yüz, tatile gitmeye gün sayıyorsanız deniz ve bir gemi çizebilirsiniz. İşinizde yeni bir projeye hazırlanıyorsanız beyin fırtınasında aklınıza gelen kelimeler ve fikirler, vizyona giren filmler, okumak istediğiniz kitaplar, yeni çıkan albümler, kaçırmak istemediğiniz festival ve konserlerin tarihlerini kara tahtanıza not edebilirsiniz. Gördükçe kendinizi mutlu hissedebilir, sizin için önemli olan şeyleri unutmazsınız.

Okul anılarımızda yer alan kara tahta,

Okul anılarımızda yer alan kara tahta,

Bugünlerde mutfağımızın en keyifli detaylarından biri olmaya aday. İlkokulda bazılarımızın fobisi bazılarımızın da en gurur duy­duğu olaydı tahtaya kalmak. Lise çağında onların yerini alan beyaz tahtalara ısınamadık bir türlü. Nedense aynı sıcak­lığı veremedi hiç bir zaman. Çoğumuz için güzel bir anıdır. Çocukluğumuzu, eğlenceli ve muzur ilkokul yıllarımızı hatırlatır.

Karatahta Nostaljisi

Karatahta nostaljisi

Çocukluk yıllarımız geride kaldı belki ama evlerimiz­de nostalji yapmanın, biraz eğlenmenin, arada biraz da muzurluk yapmanın kimseye zararı olmaz diye düşünüyoruz. Bu yüzden karatahta nostaljisini evinize taşıyabilirsiniz. Evde ge­nellikle kadınların en çok vakit geçirdiği yaşam alanı olan mut­faklarda kara tahta hem dekoratif, hem yaratıcı, hem de eğ­lenceli bir çözüm olabilir. Özellikle de mutfağınıza modern country havası katmak istiyorsanız ve buzdolabınızın üzerindeki postit’e yazılı notlardan sıkıldıysanız.

Kara Tahta Uygulaması Yapabileceğimiz Alanlar;

Kara Tahta Uygulaması Yapabileceğimiz Alanlar;

Mutfağınızın eski yüzlü dolaplarını değiş­tirmek yerine dolaplarınızı kara tahta boyasıyla boyayarak üzer­lerine dilediğiniz mesajı yazabilir, istediğiniz resmi çizebilirsiniz. Dolabın içinde neler olduğunu yazabilirsiniz. Ya da en sevdiğiniz şarkının söz­lerini. Belki de sevdiğiniz yemek tariflerini, alışveriş listenizi, dilerseniz de her gün ailenize eğlenceli notlar yazarak mutfak dolapları­nızın yüzeylerini değerlendirebilirsiniz. İlginizi Çekebilir; Mutfak Dekorasyonu ve Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Kapısına Kara Tahta

Mutfak Kapısına Kara Tahta

Kapıdan çıkıp güne başlarken yapmanız ge­rekenleri unutmamak ve günlük hayatınızı planlamak için mut­fak kapılarınızı da kara tahta olarak kullanabilirsiniz.

Mutfak Duvarı

Mutfak Duvarı

Restoranlarda görmeye alışkın olduğunuz, günün menüsü, öne çıkan içkiler, şefin spesiyalleriyle donatıl­mış boydan boya kara tahta görünümlü duvarları, mutfağınıza da taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mutfağın odak nok­tası olarak bir duvar seçmek ve üzerinde yaratıcılığınızı konuş­turmak. Yapılacaklar listesi, alışveriş listesi, günün menüsü, ran­devularınız, önemli telefonlar, en sevdiğiniz şarkının sözleri, sevdiklerinize bir not, size ilham veren özlü sözleri duvarınıza yazabilirsiniz. Kara tahta eğlencesiyle hem çocuklarınızın, hem de misafirlerinizin yaratıcılıklarını sergilemesini isteyebilirsiniz!

Kara Tahta Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kara Tahta Uygulaması Nasıl Yapılır?
  1. Kullanacağınız yüzeyi zımparalayarak işe başlayın.
  2. Dümdüz ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için varsa delikleri sıvayla kapatın.
  3. 1 gün kurumasını bekledikten sonra yüzeyi ıslak bir bezle temizleyin.
  4. Yüzeyi karatahta boyasıyla W işaretleri çizerek boyayın. Kuruduktan sonra bir kat daha boya sürün.

Board Stories isimli Alman bir mobilya firması da, çocukluğumuzun nostaljik karatahta konseptinden yola çıkarak kişiye özel yemek masası, dolap, bank, sandalye ve sehpadan oluşan özel bir mobilya serisi yapmış. Kara tahta boyasıyla kaplı, tebeşir ve sünger için alüminyum bir ray monte edilmiş. Bu mobilyaları not almak, resim çizmek, ruh halinizi yansıtmak, çocuklarınızı oyalamak ve yaratıcılığınızı ifade etmek için kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,200AboneAbone Ol