Ana SayfaMutfak DekorasyonuBuzdolabı Almadan Önce Bilmelisiniz

Buzdolabı Almadan Önce Bilmelisiniz

-

Buzdolabı bozulma sinyalleri mi veriyor? Ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak yiyecek ve içecekleri buzdolabına sığdırırken zorlanıyor musunuz? Yoksa buzdolabınız mutfağınızda tam bir görüntü kirliliği mi? Hiç dert etmeyin. Önerilerimizi dinleyerek sizin için en doğru buzdolabını seçebilirsiniz.

Zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mutfaklardaki beyaz eşyaların iyi görünmeleri, kullanırken keyif vermeleri ve iyi performansa sahip olmaları beklenir. Bu nedenle mağaza mağaza dolaşmadan önce, buzdolabı model ve tasarımları hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceğinizi düşünerek mini bir rehber hazırladık.

BÜTÇENİZE GÖRE EN İYİ TERCİHLER
BÜTÇENİZE GÖRE EN İYİ TERCİHLER

BÜTÇENİZE GÖRE EN İYİ TERCİHLER

Ekonomik Buzdolabı:

Eğer bütçeniz ekonomik bir model almaya yetiyorsa dondurucusu üst tarafta yer alan modelleri tercih etmelisiniz. Bu konfigürasyon, tasarım olarak oldukça ilerleme kaydeden bir modeldir. Yaklaşık 0,4 ila 0,6 metreküp depolama alanı ve beyaz, krem, siyah, paslanmaz çelik, paslanmaz çelik görünümlü/parmak izi bırakmayan seçenekleriyle karşımıza çıkar. Ayarlanabilir rafları ve kapıları olan, LED aydınlatmalı, kolay temizlenen raflı, buz yapma bölmesi olan modelleri tercih edin. Düşük bütçeli yenilemeler ve kiralık evde oturanlar için tercih edilebilecek bir seçenektir.

Orta Fiyatlı Buzdolabı:

Dondurucusu üst tarafta yer alan modellerin en iyisini, iyi bir çift kapılı buzdolabı veya basit bir üç kapılı buzdolabı alabilirsiniz. Dar çift kapılı ve alt kısmı dondurucu olan seçeneklere yönelebilirsiniz. Renk seçenekleri ve temel özellikleri ekonomi sınıfındakilere benzemekle birlikte, kapı üstü su ve buz sebili, servis tabağı gibi geniş hacimli nesneleri koyabileceğiniz boydan boya çekmeceler gibi ilave özelliklere de sahip olabilirsiniz.

Yüksek Fiyatlı Buzdolabı:

Yüksek kaliteli bir çift kapılı veya üç kapılı buzdolabı modellerinden alabilirsiniz. 0.85 metreküpün üzerinde depolama alanına (standart bir çift kapılı buzdolabı 0.7 metreküp depolama alanına sahiptir), kapı üstü buz ve su sebiline, çift buz yapıcıya, Wi-fi bağlantısına, ısısı ayarlanabilir çekmecelere, LED aydınlatmaya ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

BUZDOLABI TASARIMINDAKİ YENİLİKLER
BUZDOLABI TASARIMINDAKİ YENİLİKLER

BUZDOLABI TASARIMINDAKİ YENİLİKLER

Mutfak Tezgahı Derinliğindeki Modeller:

Tezgah derinliğindeki modeller, mutfak dolaplarımızla hemen hemen aynı hizadadır. Bunu normal fiyatlarla satılan ankastre buzdolabı gibi düşünebilirsiniz. Yaklaşık 610-685 cm derinliğindedir. Normal buzdolaplarının 760-810 cm derinliği ile kıyaslandığında daha az depolama alanına sahiptirler. Fakat en yeni modellerde bu fark oldukça azdır.

Retro Modeller:

1950’lerdeki gibi, farklı renk seçenekleriyle, dondurucu kısmı içinde yer alan tek kapılı modeller yeniden moda olmaya başladı. Bu modeller hem geleneksel, hem de modern mutfaklara uygunlar.

Enerji Tasarrufu:

Evinizin elektrik oburları buzdolapları, enerji verimliliğine doğru yol alıyorlar. Enerji performansını artıran yalıtımlı buzdolapları ve kompresörlerle birlikte, teknoloji yol kat etmeye devam ediyor. Alırken enerji sınıfını gözönünde bulundurun.

LED Işıklandırma:

LED ampuller, normal ampullere göre daha uzun süre dayanıyor ve çok daha az enerji harcıyor. Artık birçok modelde standart olarak yer alıyorlar.

Soğuk Sebiller:

Su ve buz dispenserleri artık fiziksel olarak daha küçük ve daha zarif. Üst düzey modellerde su dispenserlerinden hem sıcak, hem de soğuk su alabiliyorsunuz.

Çoklu Sıcaklık ve Nem Bölgeleri:

Üreticiler buzdolaplarına meyve ve sebzeleri daha uzun süre taze tutabilen bölme ve raflar ekliyorlar. Bazı üç kapılı modellerde farklı sıcaklıklarda dört ayrı depolama alanı bulunuyor.

Çift Evaporatör (buharlaştırıcı):

Bu özellik buzdolabı ve dondurucu bölümlerinin ideal nem oranlarını sabit tutmalarına yardımcı olur.

Akıllı Cihazlar:

Wi-fi bağlantısını ve akıllı özellikleri değerlendirirken, bu özelliklerin hangilerinin gerçekten işinize yarayacağını düşünün;

Kullanışlı Olan:

Elektrik kesildiğinde veya su filtresinin değiştirilmesi gerektiğinde size bir SMS gönderiyor.

Kullanışlı Olmayan:

Temizlenmeye ihtiyacı olduğunu hisseden bir buzdolabının Tweet atması veya Facebook duvarınızda yazmasıdır.

Bluetooth Hoparlörler:

Mutfak tezgahınızın üzerinde dağınıklık yapan bir tablet veya akıllı telefon olmadan Spotify’dan müzik dinlemek isteyebilirsiniz. Kapağındaki hoparlörler oldukça kullanışlı olabilir.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler;

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,000AboneAbone Ol