Ana SayfaDekorasyonYenileyin Dönüştürün Dekore Edin

Yenileyin Dönüştürün Dekore Edin

-

Yenileyin Tasarrufun daha da çok önem kazandığı günümüzde, dekorasyon konusunda da bütçe dostu adımlar atmak çok önemli. Özellikle evde artık daha çok vakit geçiriyorsanız, mekanlarınızı bütçe dostu fikirlerle güzelleştirip yenilemek size çok iyi gelecektir.

Kendi Tekstillerinizi Üretin

Kendi Tekstillerinizi Üretin

Basit bir çözüm ama etkisi oldukça büyük. Üstelik kendiniz de dikebilir, tasarruf konusunda çığır açabilirsiniz. Parça kumaşlar, internet üzerinden temin edebileceğiniz hesaplı seçenekler işinizi daha da kolaylaştırır. Küçük bir bütçe ile, yaşam alanlanına bir dekoratör dokunuşu katmak için tekstil gibisi az bulunur. Desen ve renkler konusunda ise cesur davranmanızı tavsiye ederiz.

Yapışkanlı Folyolarla Yenileyin

Yapışkanlı Folyolarla Yenileyin

Mobilyaları cilalamak, boyamak ya da tümden değiştirmek çok külfetli olabiliyor. Ama eşyaların çehresini değiştirmenin çok pratik bir yolu daha var: Yapişkanlı kağıtlar… Bu kağıtlar ekstra yapıştırıcı gerektirmeksizin kendiliğinden yüzeylere sağlam bir biçimde ve pürüzsüz tutunuyor. Sökmek istediğinizde de hiç iz birakmadan çıkıyor.

Bitkilere Yer Açın

Bitkilere Yer Açın

Kainattaki tüm bitkileri oturma odasına koymak istiyor olabilirsiniz; çünkü bitkiler öylesine güzel bir enerjiye sahip ki mekanlara rakipsiz bir canlılık katıyorlar. Siz de mekanların albenisini artırmak için küçük-büyük bir çok bitki kullanabilirsiniz. Bitkilerinizi satın alırken dikkat etmenin gereken en önemli nokta ise evinizin cephesi. Güneşe ihtiyacı olan bir bitkiyi kuzey cephede yaşatmanız zor olabilir. Kuzey cephesi evler için canlısından neredeyse ayırmanın imkansız olduğu yapay aranjmarlar kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ağacımsı, her dem yeşil bitkilerle de etkileyici bir görünüm elde etmek mümkün.

Yenileyin Duvarları Boyayın

Yenileyin Duvarları Boyayın

Bir duvarı boydan boya boyamak mı? Evet, eve renk getirir, duvarların çehresini değiştirir. Ama bir de bordürler yardımıyla kısmi boyamayı deneyin. Duvarın üçte birlik kısmını, tam yarısını ya da şeritli… Belki de üç-dört farklı renkte. Boya ile mekanlara sıra dışı bir hareketlilik katarsınız. Mesela duvarda bir aile fotoğraflarından oluşan galerisini varsa onları boya ile bir çerçeve içine alabilir ya da bir şerit ile bu detaylan ön plana çıkarabilirsiniz.

Halı Üzerine Kilim Serin

Halı Üzerine Kilim Serin

Halılarınızı yaşam alanlarında üst üste kullanıyorsunuz, daha eklektik ve stil sahibi bir görünüm elde ediyorsunuz. Üstelik iç mekanların ısısını da doğrudan tam iki katına çıkarmış oluyorsunuz. Siz dilerseniz yapay post, peluş ve shaggy gibi daha uzun havlı ve yumuşak olanlarını da tercih edebilirsiniz.

Evinizde Galeri Havası Oluşturabilirsiniz

Evinizde Galeri Havası Oluşturabilirsiniz

Çoğunlukla tablo asmayı bir ya da iki parçayı kanepe ya da konsol üzerine asmak gibi düşünüyoruz. Oysa ki zengin bir görünüm için benzer temadaki tabloları bir arada kutlanabilirsiniz. Simetri sizin için vazgeçilmez ise mutlaka aynı ölçüdeki tabloları tercih edin.

İlginizi Çekebilecek Makaleler;

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,000AboneAbone Ol