Ana SayfaBebek & Genç OdasıEvde Stil ve Düzen Kuralları

Evde Stil ve Düzen Kuralları

-

EBEVENY ODASI

Ebeveyn odası evin diğer odalarından farklı olarak daha ihtişamlı olmalı. Odanın ortasına yerleştirilen hacimli bir yatak, çarpıcı renk geçişleri ışıltılı detaylarla dikkat çekici odak noktaları yakalayın.

Vitrinleyin

Yatağınızı odanın odak noktası yapın. Yatak başını ana duvarı ortalayacak biçimde konumlandırın ve eğer plan el veriyorsa diğer mobilyaları yatağın etrafına kullanışlı biçimde yerleştirin.

Vurgulayın

Renk ve mobilyalarda fazla dengeli olmak monotonluk yaratabilir. Aşırı koordineli bir etkiden kaçınmak için farklı mobilya ve aksesuarları eşleştirin.

Kişiselleştirin

Burası sizin için en özel alan, bir kaçış yeri, adeta bir sığınak. Bu yüzden olabildiğince sizden parçalarla huzurlu olacağınız ve beğeninizi yansıtan bir mekana dönüştürün.

Cesur Olun

Tekdüzen renklerdense biraz desenle harmantanmış bir atmosfer daha dinamik bir etki yapar. Deseni, dilerseniz sadece zeminde bir halı ve dekoratif yastılarda kullanabilir ya da duvar kağıdı ve tekstilleri de işe dahil ederek tam bir çılgınlık yapabilirsiniz.

Şımartın

Yatak odasında işin kilit noktası konfor olduğundan tekstiller, döşemeler ve zeminde sıcaklık hissi veren doku ve materyaller, lüks bir etki için kadife, yıkanmış keten, peluş, el örgüsü gibi seçenekler tercih ederek kerdinizi de şımartın.

ÇOCUK ODASI

Burada büyüklere yer yok! Çünkü burası onların odası. Eğlenceli olduğu kadar kişisel alanlarla çevrili bir yatak odası çocukların bireysel gelişimine yardımcı olur.

ÇOCUK ODASI

Geliştirin

Çocuğunuz ergenlik öncesi yaş grubundaysa ve odasını ergenliğe kadar değiştirmeyecekseniz duvar renklerinden dekorasyon temasına kadar her şeyi daha ince eleyip sık dokuyun ve itinayla seçin.

İzin Verin

Odasının temasını belirlerken dilediği gibi seçim yapmasına izin verip odası hakkında karar vermesine yardımcı olun. İstediği temaya göre renk paleti hazırlayın, favori parçalarını belirleyin ve seçimi ona bırakın.

Depolayın

Duvara takacağı askılı raflar, tekerlekli kutular ve modüler birimler… Birkaç farklı depolama alternatifi odada hem onun hem de sizin hayatınızı kolaylaştırır.

Ayırın

Evde iki çocuk ama tek oda durumu varsa her birine kendilerine ait kullanabilecekleri depolama, diledikleri gibi süsleyecekleri birer duvar ve oturma alanı ayırarak, odayı optimum biçimde paylaşmalarını ve ikisinin de mutlu olmasını sağlayın.

Alan Oluşturun

Daha sağlıklı ders çalışmaları için birer masa ve boyama, el sanatları gibi yaratıcılıklarını pekiştirecek alanlar oluşturun.

MİSAFİR ODASI

Önceliğiniz konuklarınızın rahatı olsun. Onlara bir otel şıklığında ama aynı zamanda ev konforunda ce sıcaklığında işlevsel bir odada ağırlayın.

MİSAFİR ODASI

Kucaklayın,

Odası sıcak, samimi ve daha davetkâr bir havaya sokmak için plan yapın ve yeterince zaman ayırın. Çünkü bu oda misafirinizi kucaklayan ve ona huzurlu hissedeceği bir alan sağlamalı.

Düzenleyin

Misafir odası aynı zamanda oturma veya ardiye odanız ise gündelik dağınıklığı önlemek, kullanılmayanların saklandığı depo havasından kurtarmak için elverdiği ölçüde dolap alanı oluşturmaya çalışın.

Sadeleşin

Zemini olabildiğince temiz ve karmaşadan uzak tutmaya çalışın. Mesela kalın tüylü halılar yerine kolayca silinebilen vinil ya da ahşap döşeme üzeri yıkanabilen ince kilimler tercih edin.

Cesurca Süsleyin

Cesur renkler ve aksesuar kullanmayı seviyorsanız misafir için düzenleyeceğiniz bu oda bunun için en doğru adres. Biblolar, dekoratif yastıklar ve duvar aksesuarları ile farklı kombinler oluşturun.

İşlevsel Olun

Konuklarınızın eşyalarını rahatça kullanmaları ve düzenli tutmaları için yeterli alan açın ve portatif kapı askılıkları, kancalı raf üniteleri veya sandıklı puflar gibi ekstra birimler ekleyin.

İlginizi Çekebilir; Tadilat Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol