Şark Han Eminönü – Hediyelik Eşya Çarşısı

Şark Han Eminönü – Hediyelik Eşya Çarşısı

Şark han’ın adresi : Şark Han’ı Eminönü’ne gidince kime sorsanız gösterirler ama Mısır Çarşısı’na Yeni Cami girişinden girdikten sonra sonuna kadar gidip ilk kapıdan çıkınca ulaşabiliyorsunuz.

Sıradaki ziyaret noktamız Eminönü Şark Han.

Eminönü’ne gidip de hediyelikçiler cenneti Şark Han’a diğer adıyla Çin Pazarına uğramadan dönmek olmaz. Burası, piyasadaki mağazalarda gördüğümüz hediyelik ürünlerin çoğunun toptan ve perakende satış yeri. Mercan yokuşu bölgesinde bulunan tarihi Şark han toplam 6 kattan oluşuyor. Her kattaki dükkanları tek tek gezmeyi hedefliyorsanız bolca zamana ihtiyacınız olacak demektir.


Dükkanların çoğunun vitrini pazar tezgahlarını andıran tarzda olsa da hediyelik eşya dışında bile aradığınız bir çok ürünü piyasaya oranla daha ucuza bulabileceğiniz bir yer burası. Bayram tatillerinde ve Pazar günleri kapalı olduğunu hemen hatırlatayım.

Şark Han Eminönü hediyelik eşya çarşısını gezdik. Bir kaç fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedik. Bu fotoğraflardan bazılarını alt galeride bulabilirsiniz.


Peki Eminönü Şark Han’da neler var ?

5 katlı bir han burası  içinde eskiden çok fazla Çin’li ve onların getirdikleri vardı. Maalesef ki sadece 2 dükkan kalmış.

Bir Yorum Bırakın