Ana SayfaBebek & Genç OdasıIKEA bebek odası takımları

IKEA bebek odası takımları

-

Çocuklar ilk yıllarından 7-8 yaşa kadar öğrenmenin ve gelişmenin temelleri atılır. Büyüyen bir çocuk birçok aşamadan geçer; bir yaşında ki bir çocuk için ilginç ve yararlı olan bir ürün iki yaş için ilginç olmayabilir. IKEA olarak gerçekçi çözümler sunabilmek için her yaş grubunda gerçekten neler olup bittiğini ve ihtiyaçların nasıl değiştiğini bilmek çok önemlidir. Bebekler ve çocukların ihtiyaçları üzerine yapılan araştırmalar ve çocuk gelişimi ile ilgili bilgiler ışığında IKEA ürünlerinin 0-7 yaş arası çocukları olan ailelere iyi tasarlanmış geniş ürün yelpazesi sunuyor ve bunu yaparken de çoğunluğun karşılayabileceği fiyatlar olmasına dikkat ediyor.

İşte bu nedenle IKEAnın eğlenceli mobilya koleksiyonları çocuklarla birlikte büyüyor. IKEA çocuk tasarımlarını üretirken, çocukların penceresinden bakıyor. Tasarımlarda çocuk gelişiminin temel bilgileri baz alınırken bu bilgiler ışığında çocukların çocuk olmalarına izin veren alanlar yaratan tasarımlara yer veriyor. IKEA çocukları için fonksiyonel ve estetik odalar yaratırken onları engellemek yerine, güven içinde dilediklerince oyun oynayabilecekleri, hareket etmelerine teşvik eden odalar yaratıyor ve temel yeteneklerini keşfedebilecekleri oyuncaklar tasarlıyor. IKEA çocuk ürünlerine bakış açısını İskandinav Tasarımları, modern ve country stilleri ile birleştiren bir ürün gamıyla ortaya koyuyor. Çocuklar için geliştirilen her üründe fonksiyonlar her zaman odak noktasını oluşturuyor. 0-7 yaş arası çocuklar renklerden, şekillerden ve etraflarında olup bitenlerden çok etkilendikleri için IKEA’da canlı renkler naturel malzemelerle birleştiriliyor ve uyumlu tekstil koleksiyonları ile sıcak bir duygu yaratıyor.

IKEA için ürünlerin sıcak atmosferini yanı sıra güvenliği de büyük önem taşıyor

Bu güvenlik sürecinde tüm oyuncaklar bile ciddi ve zorlu testlere tabi tutulmuşlardır. Bu nedenle hiçbir IKEA oyuncağı bebekler için uzun şeritler, küçük parçalar ve keskin kenarlar gibi risk unsuru taşıyan parçalara sahip değildir. IKEA çocuklar için tasarladığı ürünlerde risk değerlendirmelerini dikkate alarak ve en titiz güvenlik önlemlerine bağlı kalarak tüm riskleri en aza indirgemektedir. IKEA üretim standardı olarak Avrupa standartlarını baz alıyor. Daha sonra ürünün satılacağı yerin kuralları işin içine giriyor. Üretim standartlarında çocuk ve bebek sağlığının güvenliği göz önünde bulundurularak en katı testlerden geçirildikten sonra üretim aşamasına geçiyor. Tekstillerde oyuncak ve mobilyalarda da kullanılan boyalar çocukların ısırabileceği ve ya da ağzına sokabileceği göz önünde bulundurularak özel ve zararsız boyalardan seçiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol