Ana SayfaBebek & Genç OdasıBebek Odası Takımları ve 2020 Dokunuşu!

Bebek Odası Takımları ve 2020 Dokunuşu!

-

Bebek Odası Takımları;

Yeni yıla hızlı bir giriş yapan dekorasyon tasarımcıları, 2020 yılında bebekleri de unutmuyor ve yeni trendler ile ailelerin farklı tasarımlarla yeni aile bireyine hoş geldin demesini sağlıyor. Halı seçimlerinin de modern teknoloji sayesinde anti bakteriyel ürünlerinden tercih edildiği yeni sezon bebek odası takımlarında, mümkün olduğunca duvardan duvara halılardan kaçınılıyor.

İlginizi Çekebilir; Çocuğunuz İçin Çalışma Masası Önemi!

Yeni Sezon Bebek Odası Tasarımları

Yeni Sezon Bebek Odası Tasarımları

Duvar renkleri kadar kullanılan boyaların da dikkatli seçildiği yeni sezon bebek odası tasarımlarında, yeni teknoloji ürünü olan yumuşak dokulu boyalar tercih ediliyor. Duvarın üzerini tamamen örtmeyen bu boyalar, duvarın hava alabilmesini sağladığından bebek için çok daha sağlıklı bir ortam sağlıyor. Ayrıca su bazlı boyaların kolay silinebilme özelliği nedeniyle tercih sebebi olması, bebeğin büyüyerek yaramaz bir çocuk haline geldiğinde duvarlara yaptığı resimlerin kolayca silinebilmesine imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir; Çocuk Odasında Düzeni Sağlamanın Yolları

Sallanan Sandalyeler

Sallanan Sandalyeler

Hem koltuk hem de sandık olan modern mobilyaların da kullanıldığı bebek odası takımlarında, ayrıca bol bol da saklama ünitelerine yer veriliyor. Hızlı büyüme süreci içerisinde her geçen gün daha da fazla eşyaya ihtiyacı olan bebekler, tüm eşyaları oda içerisinde akılcı tasarımlarla muhafaza edilebiliyor. Bu tür kaplama halıların altının silinmesi imkansız olduğu için zamanla zeminde biriken bakteri ve virüsler bebeğin sağlığı için olumsuz bir unsur oluşturabiliyor. Annelerin özellikle emzirme süresi boyunca rahat etmesini sağlamak adına, bu yılın bebek odası modellerinin çoğunda sallanan sandalyeler kullanılıyor.

Bebek Güvenliği Açısından

Bebek Güvenliği Açısından

Böylece emzirme sırasında hem anneler biraz dahi olsa dinlenebilme imkanı buluyor hem de bebekler annelerinin kollarında son derece keyifli bir şekilde sütün tadını çıkartıyor. Bebek karyolaların da bu sezon korkuluklar son derece farklı şekillerde kullanılıyor ve sivri hatlı modellerden vazgeçiliyor. Bebek güvenliği açısından da tavsiye edilmeyen sivri uçlu korkuluklar, kısa süre içerisinde hareketlenecek miniklerin daha güvenli bir ortamda yatmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir; Genç Odasında Bulunması Gerekenler!

Yuvarlak Hatlara Sahip Korkuluklar

Yuvarlak Hatlara Sahip Korkuluklar

Yuvarlak hatlara sahip korkuluklar ayrıca modüler yapıları ile yükseklik ayarına da sahip. Böylece bebeğin hızlı gelişim süreci ile kısa kalan korkuluklar yüzünden karyolanın değiştirilmesine gerek kalmıyor ve korkuluklar çok daha uzun süre boyunca bebeğin yataktan düşmesini engelleyebiliyor.

Yeni Trendin Belirlediği Bebek Odaları

Yeni Trendin Belirlediği Bebek Odaları

Karyolalardan yatak seçimlerine, duvar renklerinden mobilya seçimlerine, yeni teknoloji çok işlevli ürünlerden halı seçimlerine kadar birçok yeni trendin belirlendiği bebek odası takımları yetişkinlerin dahi böyle odalara sahip olmayı istemesine yol açabilir.

Göze Çarpan Detaylar

Göze Çarpan Detaylar

Bebek takımlarında göze çarpan detaylar arasında annelerin de düşünülmesi ve bebek bakımını kolaylaştırmak için geniş hareket alanları sağlanması. Ayrıca bebek odası takımlarında ön planda yer alan güvenli eşyalar, bebeklerin güvenli bir ortamda büyümesinin rahatlığını hissettiriyor.

İlginizi Çekebilir; Bebek Odası Duvar Dekorasyonu & Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,200AboneAbone Ol