Ana Sayfa Bebek & Genç Odası Çocuk Odasında Düzeni Sağlamanın Yolları

Çocuk Odasında Düzeni Sağlamanın Yolları

-

Çocuk odasında düzen ebeveynlerin en zorlandığı konulardan biridir. İşte size bu gerginliği önleyebilecek bir kaç fikir.

Çocuğuna sürekli odasını toplamasını söyleyen ebeveynler ile çocukları arasında bu konu çoğunlukla gerginlik yaratır.

Kitaplar için çocuğun boyuna uygun bir kitaplık odanın olmazsa olmazlarındandır. Çocuğun boya yapması, resim çizmesi, çeşitli faaliyetlerde bulunmasıiçin uygun bir masa ayarlanması iyi olur.

Masaya kalemlerin, boyaların kolayca toplanabileceği kalemlikler yerleştirebilirsiniz. Kalem kutularına kalemleri koymak zaman aldığı için çocuklar genelde sıkılıp bu işi yarıda bırakabilirler. Renkli kalemliklerle bu konuya çözüm getirebilirsiniz.

Daha küçük çocuklar kitapları görerek tanıdıkları için onlara resimdeki gibi bir kitaplık daha uygun olacaktır. Okumanın önemini vurgulamak için çocuğa okuma köşeleri hazırlayabilirsiniz.

Çocuk odasında düzen

Çocuğun yaşına uygun olarak oyuncakları beraber toplayabilir ya da çocuğunuza tek başına toplatabilirsiniz. Ancak zevkle oynanan oyunlardan sonra oyuncak toplamak eziyet haline dönüşmemelidir. Bunun için büyük torbalardan veya plastik çantalardan faydalanabilirsiniz.

Renkli kovalar ve kutular özellikle lego gibi küçük parçalı oyuncaklar için daha uygun olabilir.

Kutuları resim veya yazı ile çocuğun anlayacağı şekilde kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin: Legolar, oyuncak arabalar, bebekler vs.

Çeşitli sepetler,kovalar ve küçük bavullardan oluşan bir karışım yapabilirsiniz. Hem dekoratif, hem de fonksiyonel dolaplar hazırlayabilirsiniz.

Çocuk odasında düzen için daha çok kullanılan oyuncakları alt raflara, daha az kullanılan ya da mevsime uygun olmayan kıyafetleri de kutulayarak üst raflara yerleştirebilirsiniz.

Kıyafet seçmede onlara kolaylık sağlamak ve giyinme işini biraz daha çabuklaştırmak için kıyafetleri bir kemere asarak odanın uygun bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

39,690BeğenenlerBeğen
7TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
22,000AboneAbone Ol