Ana SayfaMobilya / Dekorasyon FirmalarıYataş body balance teknolojisi

Yataş body balance teknolojisi

-

“ACT Nasıl Çalışır?” diye sorarsanız…

Dinamik bir açık hava sistemi olan ACT, üzerinde ki sübap girişleri ile çalışır, vücut ağırlığına göre sistemde optimum iç basınç sağlayana kadar hava akışı sağlanır. Optimum iç basınç sağlandığında, vücut ağırlığının fazlalaştığı noktada, ara düzeydeki basınç azalır denge sağlanır.

Vücut ağırlığının destek noktasında ağırlık azaldığında, hava hücreleri içinde ki vakum şeklinde ki ters basınç kuvveti devreye girer. Oluşan atmosferik basınç, geri dönüş süpabları içine hava dolmasını sağlayarak, destek sisteminin eski haline dönmesini sağlar. Hava kanalları en fazla bir dakika içinde eski haline gelir.

Sistem yatağın arkası yükseltildiğinde de çalışmaya devam eder. Yalnızca sıcaklığın 50 derecenin üstüne çıktığı veya 0 derecenin altına indiği durumlardan etkilenir.

ACT özel bir teknolojidir çünkü…

ACT teknolojisi 9 yıldır medikal alanda kullanılmaktadır. Yatak çok az basınç uyguladığı için, hastaların uzun süre aynı pozisyonda yatmaktan
kaynaklanan ve yatak yaraları adı verilen yaralardan korunmalarını sağlar. Bunun kadar önemli olan bir diğer özelliği ise, yine basınçtan dolayı vücudun farklı bölgelerinde bloke olan kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur.

Body Balance’nin çalışma sistemi

  • İçinde 32 adet hava kanalı bulunur.
  • Uyku sırasında hareket edildiğinde hava, yatağın içinde ki hava kanallarının içinde dolaşır ve vücut ağırlığının fazlalaştığı noktada yoğunlaşır.
  • Böylece omurga 8 farklı noktadan dengeli olarak desteklenerek basıncın azalmasını sağlar.

Body Balance ile uyku bir başka keyiflidir. Neden mi?

Standart yay sistemli yatakların tersine, Body Balance yatağınıza yattığınızda önce yatağın içine hafifçe gömüldüğünüzü hissedersiniz. Zaman içinde yatağınız, vücudunuza uyum sağlamaya ve sizi sarmaya başlayacaktır. Vücut ağırlığınızın yatak üzerinde oluşturduğu basınç kalmayacaktır. Omurganız düzgün bir hizada duracak ve uyumadan önce dönüp durmalar sona erecektir. Böylece saatler süren basıncın azaldığı, kişiye öel, ortapedik ve mükemmel konforlu bir uyku deneyimi yaşarsınız.

Body Balance’nin teknik özellikleri

  • Tek kişilk yatakta 16 adet, çift kişilik yatakta 32 adet hava kanalı bulunmaktadır.
  • Kapitonesinde 250 gr Woolmark yün kullanılmıştır.
  • En üst katmanda 5 cm yüksekliğinde 24 DNS profil kesim sünger kullanılmıştır.
  • Hava hücreleri 28 DNS süngerler tarafından desteklenmektedir.
  • Çevresinde kullanılan Spacer kumaş sayesinde her bölgeden nefes alma sağlanmıştır.
  • 28 cm yüksekliğe sahiptir.
Daha fazla bilgi ve fiyat için ; 444 0 987

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,000AboneAbone Ol