Rustik endüstriyel dekorasyon önerileri

Sıkça karşılaşacağımız rustik endüstriyel stil, kır hayatını şehirli endüstriyel stille buluşturuyor.

Rustik endüstriyel dekorasyon stili, kırsal hayatı çağrıştıran rustik ve doğal dekorasyonun; malzemenin ve mekanın doğal dokusunun korunmasıyla ortaya çıkan endüstriyel dekorasyon ile sıcak bir kombinasyonu aslında, Bu stilde zıtlık yaratan dokular ve doğal parçalar metalle birlikte kullanılarak endüstriyel görünüme sıcaklık katıyor, Rustik stilin vazgeçilmezi olan ve her tarzla uyum sağlayabilen ham ahşap endüstriyel detayların soğukluğunu kırıyor. Eğer evinizi rustik endüstriyel stilde dekore etmek isterseniz dekorasyonda fazla abartıya kaçmamanız gerekiyor. Eski görünümlü doğal ahşap ya da boyası soyulmaya başlamış bir bank bile istediğiniz rustik etkiyi yaratmak için yeterli olabilir.

Rustik endüstriyel dekorasyon


Doğal ahşap  bankınızı Tom Dixon’ın ikonik bakır aydınlatmaları ve metalik ayaklı bir yemek masasıyla kombine ederseniz rustik endüstriyel yemek odanız tamamlanmış sayılır. Endüstriyel stil maskülen, mekanik ve deneysel bir dekorasyon tarzıyken rustik stil doğallığın ön planda olduğu bir dekorasyon stili. Endüstriyel objelerin domine ettiği evlere rustik bir dokunuşla yaşanmışlık katabilirsiniz. Ham ahşap bir masa, siyah metalik bar sandalyeleri, sarkıt endüstriyel lambalar ve vintage bir duvar saatini bir arada kullanabilirsiniz.

Evin merkezinde bir şömine endüstriyel görünümlü salonunuzun tüm havasını değiştirebilir, Tuğla duvarlar, cam bir kapı ve metalik malzemelerin sertliğini yumuşak uzun tüylü bir halı ve üzerine keten yastıklar attığınız bej tonlarında rahat bir koltukla yumuşatabilirsiniz, Banyoda beton görünümlü duvarlar, demir raf üniteleri, endüstriyel lavabo ve fikstürlerin soğukluğunu canlı çiçek aranjmanları, doğal ahşap yer kaplamaları ve fioral desenli havlularla kırabilirsiniz.


Bu stil için ipuçları;

 • Modern kumaşlarla atılmaya yüz tutmuş ahşap parçaları bir arda kul-lanın ve beyaz-toprak-turuncu renklere ağırlık verin.
 • Evinize rustik elemanları sofistike ve zarif bir şekilde katın.
 • Endüstriyel parçaların hakim olduğu bir odada olduğu gibi bırakılmış rustik bir tavan ya da taş bir duvar tüm alanın atmosferini
  değiştirmeye yeter.
 • Rustik detayları ön plana çıkarmak ve şık iç mekanlar yaratmak için dekorasyonun geri kalanını olabildiğince sade, materyalleri ve dokuları minimumda tutmaya çalışın,
 • Taş bir şömine, metalik aydınlatmaslar ve eskitme ahşap bir orta masayla salonuza kırsal bir sıcaklık katabilirsiniz,
 • Rustik parçalarla modem mobilyaları ve temiz çizgileri bir arada kullanın,
 • Sofistike yemek sandalyelerini basit ağaç bir masa ve ahşap çerçeveli aynalarla kombine edebilirsiniz.
 • Duvarlarınızı vintage kilim panellerle dekore edebilir, ağaç ve demir karışımı göz alıcı bir avizeyle salonunuzun odak noktasını değiştirebilirsiniz.
 • Endüstriyel görünümü kırmak için evin içine doğayı davet eden büyük pencereler taktırabilirsiniz.
 • Yerli yerine oturmuş bir mutfaktansa endüstriyel görünümlü tek başına duran farklı parçaların kombinasyonuyla bir mutfak yaratabilirsiniz. Büyük çelik bir masa, sarkıt lambalar (örneğin çıplak ampulden sarkıt lambalar), venge mutfak dolapları ve vintage mutfak gereçleri kullanabilirsiniz. Mutfağınızda bir duvarı kara tahta olarak olarak değerlendirebilir, Amerikan tipi mutfak tercih edenlerdenseniz endüstriyel görünümlü bar sandalyeleri alabilirsiniz.

 


Bir Yorum Bırakın