Dekoratif, Gösterişli Modern Akvaryum Modelleri

Evimizde evcil hayvan besleme fikri çoğu zaman hoşumuza gider, fakat bu sorumluluğu almayı gözümüz kesmez. Bunun için en uygun hayvansa şüphesiz balıktır. Dışarı çıkartıp gezdirmeniz, tüylerin, taramanız ya da aşı yaptırmanız gerekmez. Yapmanız gereken yalnızca uygun sıklıkta akvaryumunu temizlemektir. Hal böyle olunca balığınızın yaşamaktan, sizinse temizlemekten sıkılmayacağınız hoş bir akvaryum ihtiyacı kaçınılmazdır. Sizin için derlediğimiz birbirinden güzel ve modern akvaryumlara göz atmak istemez misiniz?

Dekoratif akvaryum konusu, onu yapmak isteyen kişinin fikirlerinin uzanabileceği yere kadar genişleyebilecek bir konudur. Bir kaç sayfada bu konuyu bütün incelikleriyle ele almak elbette pekte mümkün değildir. Tankınız için seçeceğiniz dekorasyon, tankınızın boyutu, hangi balıkları besleyeceğiniz, neleri görsel olarak çekici bulduğunuz ve bunun gibi parametrelerle yakından ilgili bir konudur.


Akvaryum dekore ederken göz önünde bulunduracağınız 3 temel nokta;

 • Görünüm ve kondisyon olarak doğal hayatı örnek almak,
 • Akvaryumu balıkların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlamak,
 • İş bittiğinde görüntünün göze ve ruha hitap etmesidir.

Ne yazıkki günümüz standart akvaryumlarında yüksekliğin genişlikten fazla olması,
dekorasyonu zor ve başlangıçta kayıplı hale getirmektedir. Dekorasyonun kendisini göstermesi için akvaryum genişliğinin de en az yükseklik kadar olması gerekmektedir.

3 Yorum

 • Zeki
  Mayıs 10, 2016 5:12 pm

  Balık şeklinde fanus istiyorum

 • sukru erdogan
  Haziran 24, 2016 9:17 pm

  akvaryumlu yemek masalarinin fiyatlari nedir 80cm.uzunluk 70 cm genislik

Bir Yorum Bırakın