Ana Sayfa Dekorasyon Dekoratif, Gösterişli Modern Akvaryum Modelleri

Dekoratif, Gösterişli Modern Akvaryum Modelleri

-

Evimizde evcil hayvan besleme fikri çoğu zaman hoşumuza gider, fakat bu sorumluluğu almayı gözümüz kesmez. Bunun için en uygun hayvansa şüphesiz balıktır. Dışarı çıkartıp gezdirmeniz, tüylerin, taramanız ya da aşı yaptırmanız gerekmez. Yapmanız gereken yalnızca uygun sıklıkta akvaryumunu temizlemektir. Hal böyle olunca balığınızın yaşamaktan, sizinse temizlemekten sıkılmayacağınız hoş bir akvaryum ihtiyacı kaçınılmazdır. Sizin için derlediğimiz birbirinden güzel ve modern akvaryumlara göz atmak istemez misiniz?

Dekoratif akvaryum konusu, onu yapmak isteyen kişinin fikirlerinin uzanabileceği yere kadar genişleyebilecek bir konudur. Bir kaç sayfada bu konuyu bütün incelikleriyle ele almak elbette pekte mümkün değildir. Tankınız için seçeceğiniz dekorasyon, tankınızın boyutu, hangi balıkları besleyeceğiniz, neleri görsel olarak çekici bulduğunuz ve bunun gibi parametrelerle yakından ilgili bir konudur.

Akvaryum dekore ederken göz önünde bulunduracağınız 3 temel nokta;

  • Görünüm ve kondisyon olarak doğal hayatı örnek almak,
  • Akvaryumu balıkların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlamak,
  • İş bittiğinde görüntünün göze ve ruha hitap etmesidir.

Ne yazıkki günümüz standart akvaryumlarında yüksekliğin genişlikten fazla olması,
dekorasyonu zor ve başlangıçta kayıplı hale getirmektedir. Dekorasyonun kendisini göstermesi için akvaryum genişliğinin de en az yükseklik kadar olması gerekmektedir.

3 YORUMLAR

  1. […] Dekorasyon uzmanlarından yardım alınan veya iç mimar görüşleri ile ortaya çıkarılan Akvaryum modelleri ve çeşitleri de […]

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

39,690BeğenenlerBeğen
7TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
22,000AboneAbone Ol