Ana SayfaÖneri ve FikirlerKombi Almayı Düşünüyorsanız Yazımızı Okuyun!

Kombi Almayı Düşünüyorsanız Yazımızı Okuyun!

-

Artık neredeyse evlerin demirbaşları arasında yer alan kombiler, ısınmanın en tasarruflu yollarından biri aynı zamanda. Kombinizi yenileyecekseniz ya da kombili bir eve taşındıysanız, kombi sözlüğüne bir göz atmalısınız. Kombi almayı düşünüyorsunuz. Peki ne çeşit bir kombi alacağınızı planladınız mı?

İlginizi Çekebilir; Evinizi Sıcak Gösteren Renkler ile Dekorasyon

Bacalı Kombi

Bacalı kombiler yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Burada bacaların standartlarına uygun yapılması ve sızdırmaz olması çok önemlidir. Aksi takdirde bacadan sızan karbondioksit gazı ortamda bulunan insanları zehirler. Bundan dolayı bacalı kombilerde ortamın havalandırılması çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir; Hayalinizdeki Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler!

Hermetik Kombi

Hermetik kombilerde yanma için gerekli olan hava bir fan kiti ile dış atmosferden alınıp yanma sonucunda oluşan atık gaz aynı sistemle atmosfere atılır. Yanma sırasında ortam havası kullanılmadığından ortamı havalandırmaya gerek yoktur. Hermetik kombiler bacası uygun olamayan konutlarda yaygın olarak kullanılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir; Fıratpen PVC Pencere Modelleri

Yoğuşmalı Kombi

Turbo eşanjör sistemi ile atıkgaz sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharının enerjisi sisteme geri kazandırılır. Böylece yüksek verim elde edildiği ifade ediliyor. Normal kombilerden alınan verim yüzde 80 – 90 arasında iken, yoğuşmalı kombilerde bu oran yüzde 105 – 109’a çıkıyor.

İlginizi Çekebilir; 2020’nin Salon Dekorasyonu Moda Trendleri

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol