Doğru kitap düzeni için pratik bilgiler

Bir kitaplık sadece kitapları düzenlemekle kalmaz, etrafa dağılanları depolar; hatıra, aksesuar, fotoğraf ve biriktirilen eşyalar için sergi alanı olur. Pek çok seçenek arasından en doğru kitaplık için 10 tanesini seçtik.

Kitap düzeni için bunlara dikkat edin:

Kitap düzeni için hangi model kitaplık seçerseniz seçin verimli bir şekilde kullanmanın da püf noktaları var. Bunu uygulayarak aradığınız her şeyi fazla yorulmadan, kolayca bulabilirsiniz.


  1. Düzenlemeye aşağıdan yukarıya doğru başlayın, en alta uzun ve ağır olanları yerleştirin.
  2. Orta raflar favori kitaplar ve yazarlar, turizm rehberleri ve aksesuarlar için idealdir.
  3. Üst rafta fazla ağır olmayan ve doluluk-boşluk dengesini sağlayacak ince ve küçük kitaplarınızı koyarak düzeni tamamlayın.
  4. Tüm kitapları rafın ön çizgisine hizalayın ve arkaya itmeden önde tutun, Böylece arkada kalarak unutulmaz.
  5. Ayrıca renklerine göre, okuduklarınız ve okumadıklarınızı ya da bilimsel, klasikler, macera romanları gibi gruplayarak da yerleştirebilirsiniz.

Kitap düzeni

Doğru kitaplığı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemi konu kitap yüksekliği ile rafların uyumlu olması. Eğer sabit raflı bir modelde karar kıldıysanız kitap yükseklikleri değişken olan seçeneklere öncelik tanıyın. Elbette kitapların standart bir ölçüsü yok ama eğer dergi ve farklı aksesuarları da sergilemek istiyorsanız sizin için uygunu, raf aralığı değişebilen modellere yönelmeniz.


Bir Yorum Bırakın