Ana SayfaDekorasyonAntre Dekorasyonu ile Şık ve İşlevsel Antreler

Antre Dekorasyonu ile Şık ve İşlevsel Antreler

-

Antre yaşam alanlarının vitrini gibidir. Üstelik dış kapının açıldığı ve onu odalara bağlayan antreler yoğun bir trafiğe de maruz kalıyor. Bu alanı daha işlevsel ama bir o kadar da dekoratif kılmak için pek çok seçenek mevcut. Ayrc Bknz: Koridor Dekorasyonu Fikirleri & Örnekler

Antre Nasıl Dekore Edilmeli?

Dar ve karanlık mekanlarda, renk ve ışık istenilen kurguyu yakalamamızı sağlayabilecek ana unsurlardır. Mekan içerisinde açık renklerin hakim olduğu mobilya, boya ya da duvar kağıdı tercih edersek daha aydınlık ve ferah bir mekan elde edebiliriz. Ayrıca gün ışığından yeterince faydalanamıyorsak, ortam aydınlatmasını doğru yaparak istediğimiz konforu sağlayabiliriz.

Ancak bu noktada ışığın rengi ve ışığın şiddeti önem kazanıyor. Doğru seçimle gün ışığının insan üzerindeki olumlu etkisini kısmen de olsa ortamda sağlamış oluyoruz. Seçilecek mobilyalar daha kompakt ve çok fonksiyonlu yani farklı özellikleri bir arada barındıran, farklı ihtiyaçlara aynı hacimde cevap verebilen ürünler olmalıdır. Ayrıca mekanda büyük bir ayna kullanmak, ortama derinlik kazandıracağı için mekana pozitif bir etki katacaktır.

Küçük ve dar antrelerde ayakkabılık ve portmanto kurgusu

Küçük ve dar bir girişiniz varsa ayakkabılık ve portmanto çözümleriniz de çok fonksiyonlu kompakt ürünler olabileceği gibi, farklı şekillerde de çözümlenebilir. Örneğin ayakkabılığı dikey depolama yapabileceğimiz derinliği oldukça az olan modellerden seçebiliriz. Başka bir seçenek olarak da gömme bir dolap tercih ederek girişe bir etkisi olmadan ihtiyacımızı çözüme kavuşturmuş oluruz. Portmanto için ise duvarda yer alabilecek şık bir askılık yeterli olacaktır. İsteğe göre alt tarafı ayakkabılık üst tarafı portmanto olarak değerlendirilmek üzere dar ve tek bir dolap da tercih edilebilir.

Antreyi dekoratif hale getirmek için neler yapılabilir?

Genişliği fazla olmayan, dar bir dresuar üzerinde yer alacak bir ayna ve uygun aydınlatmalar ile evinizin girişini tamamen farklı bir havaya büründürebilirsiniz. Dar olarak tasarlanmış rafların üzerinde farklı büyüklükte çerçeveli resim ya da fotoğraflar kullanarak da duvarlarınızı tek düzelikten kurtararak bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

Hızlı Antre Çözümleri

DAR MI? Dar ve küçük antrelerde aynalar harika sonuçlar verebilir. Ayna alana derinlik katarak daha geniş gösterir. Eğer boş duvar yüzeyiniz yoksa portmantonuzun kapaklarını ayna ile kaplatarak da benzer etkiyi elde edebilirsiniz.

Hızlı Antre Çözümleri

YIPRANMAYA KARŞI: Trafiği yoğun bir alan olduğu için duvarlarda çizilme ve sürtünme izleri görülebilir. Bu sebeple duvarları panel ile kaplamayı düşünebilirsiniz. Tamamen panel yaptırabileceğiniz gibi yarıya kadar olan panel sistemlerini de deneyebilirsiniz.

ZEMİN: Antrede zeminlerin genellikle seramik seçilmesi önerilir. Temizliği, bakımı kolay, dayanıklılığı fazla bir malzemedir. Ancak ahşaptan vazgeçemiyorsanız periyodik olarak yüzeyi çiziklere karşı cilalamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol