Ana SayfaDekorasyonYaşam alanı dekorasyonu ipuçları

Yaşam alanı dekorasyonu ipuçları

-

 

Yaşam alanınızın dekorasyonunda revizeler yapmak, biraz hareket katmak her zaman işe yarar.

Günlük yaşamın büyük bölümünü geçirdiğiniz ana mekanı dekore etmeye başlamadan önce bazı soruların cevabını vermeli ve buna göre gerekli düzenlemeleri yapmalısınız.

  • Odanızı kim kullanıyor? Sadece siz mi, yoksa ailenizle birlikte mi kullanıyorsunuz?
  • Odanızı nasıl kullanıyorsunuz? Sakinleşebileceğiniz bir oda mı istiyorsunuz? Yoksa rahat ve konsorlu bir oda mı? Belkide multifonksiyonel bir oda?
  • Evinizin tarzı nasıl? Modern mi, klasik mi? Kafanızdaki stil sizin için uygun mu? Hangi stillerden hoşlanıyorsunuz?

İlk önce oturma odanızda nelerin olması gerektiğini iyice düşünün. Örneğin kaç tane koltuk ve kanepeye ihtiyacınız var? Bir orta sehpaya gerçekten ihtiyacınız var mı?

Neler yapmalısınız?  

Mobilya

Odanızın dağınık görünmesinden hoşlanmıyorsanız sadece ihtiyacınız olan mobilyaları edinmeye özen gösterin. Önce elinizde var olan mobilyaların listesini çıkarın. Bu listeye göre fazlalık olanlardan kurtulabilir yada ihtiyacınız varsa yenilerini satınalabilirsiniz. Var olan mobilyalarınızı revize ederek onlarıda kullanabilirsiniz. Mobilyaların ölçüsü, şekilleri ve odanızın planını çıkararak doğru yerleşimi yaptığınızdan emin olun.

İlgiyi bir noktaya çekin!

Genellikle oturma odalarındaki en çok dikkat çeken köşelerden biri televizyon ünitesinin olduğu alandır. Çokta estetik olmayan bu köşeyi çeşitli fotoğraflar ve aksesuarlarla ilgi çekici hale getirebilirsiniz. İlgiyi bu alandan uzaklaştırmak istiyorsanız başka bir duvara asacağınız ilgi çekici bir tablo ya da etliki bir duvar kağıdı ile bunu başarabilirsiniz.


Istikbal-Tv-Unitesi-Modeli-300x233Depolamaya dikkat edin!

Eğer favori eşyalarınızın hep yanınızda olmasını istiyorsanız depolama sizin için önemli bir nokta. Tozlanmalara karşı bu eşyaları kapalı kutularda saklayın. Açık raf ünitelerinden kaçınmaya çalışın. Eğer eşyaları sergilemekten hoşlanıyorsanız cam kapaklı raf üniteleri de tercih edebilirsiniz. Oturma odanızda farklı depolama seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin kapı ve pencere pervazlarını, bunların alt ve üst kısımları değerlendirilebilir, çift işlevli mobilyalar kullanabilirsiniz. Depolama üniteli sehpalar ve puflardan yararlanabilirsiniz. İşlevsel televizyon üniteleride extra alan yaratmak açısından idealdir. Eşyalarınızı yerleştirirken kullanım sıklıklarını göz önünde bulundurun.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,501BeğenenlerBeğen
21TakipçilerTakip Et
91TakipçilerTakip Et
40,100AboneAbone Ol