Tercihen katlamalı perde

Minimalist mobilyalar için farklı, avangart modeller için farklı, klasik ve modern mobilyalar için farklı perde çeşitleri bulunuyor.

Stor perdeler sade bir şıklık yaratırken fon perdeler klasik mobilyaları daha da dikkat çekici yapabiliyor. Zebra perdeler şirinlik ve zarafet katıyor. Perde seçiminde pencere boyutları da önemli oluyor ve geniş pencereler için jaluzi perdeler önerilirken küçük pencerelere de rüstik perde modelleri yakışıyor. Bknz : Perde Modelleri

zebra-perde


Katlamalı perdeler ise ısı ve ışık kontrolü sağlarken modern bir görünüm sergiliyor. Keten, tafta, soft polyester, saten, keten tül, organize tül gibi her türlü kumaştan yapılabilen perdeler mekanizmaları yardımı ile kat kat toplanıyor. Bu nedenle de katlamalı perde olarak adlandırılıyor. İp veya zincirle kumanda edilebilen perdeler motorlu veya uzaktan kumandalı mekanizmalar ile de yapılabiliyor.  Çubuklu ve çubuksuz modelleri bulunan katlamalı perde modellerinin çubuksuz katlamalı perde modeline plise stilinde dikiş yapılabiliyor. Mekanizma ipi ile kullanılan perdelerin etek uçlarında ağırlık oluşturan çıtalar bulunuyor.

katlamali-perde1


Katlamalı perdelerin çubuklu veya çubuksuz yapılması perdede kullanılacak kumaş türüne göre değişiyor. Çok zengin renk ve desen seçeneğine sahip olan katlamalı perdeler, mekanizmalarına uygun olarak tekstil aksesuarları ile etek uçları süslenebilmektedir ve farklı bir görsellik sunulmaktadır.

Bir Yorum Bırakın