Ana SayfaEv AksesuarlarıPorland Zamanın Ötesinde Tasarımlar

Porland Zamanın Ötesinde Tasarımlar

-

Porland sofra trendlerinde farkındalık yaratan, marka çizgisini kaybetmeden her birinin kendi stilini yansıttığı geniş bir tasarım çeşitliliği sunuyor.

Sektörü yakından takip eden Porland, her yıl güncel eğilimler doğrultusunda birden fazla koleksiyon hazırlıyor.Tasarıma İlksen Şenol, her sezon trend belirleyicilerin öngördüğü temaları inceleyip müşteri profiline ve ihtiyaçlarına göre yeni koleksiyon temalarını geliştirdiklerini anlatıyor: 2017 yılının tasarım trendlerini incelediğimizde pek çok farklı zamanın esintilerine rastlıyoruz. Bizler, alışılmışın dışında, diğer tasarım fikirlerinden ve çizgisinden daima bir adım öne geçerek akılda kalıcı bir stil yaratmaya çalışıyoruz.

Tasarımlarımız aslında zamanın ritmine ayak uydurmak yerine yeni bir melodi ile farklı bir tını yaratıyor. Bu yıl Porland, birden fazla koleksiyon ile sezona girdi.

Sezon trendlerinden olan, ihtişamın yansıtıldığı barok stilinde; antik altın yaldız, koyu yeşil, bordo ve mavi renklerin birbiriyle uyumlu kullanımı ile kadife kumaşlar öne çıkyor. Özellikle ihtişamı seven asi ruhlara hitap ettiğini öngördüğümüz barok temasında, abartılı hareket duygusu ve çok net gözüken detaylara rastlıyoruz. Ayrc Bknz:Porland ile porselen Kaya&Maya koleksiyonu

Porland tasarım ekibi olarak bu sezon barok ihtişamını, günün farklı saatlerinde yansıtılabileceğiniz koleksiyonlar üzerinde çalıştık. Sadece porselen üzerinde değil, cam ve tekstil grubu ürünlerde de aynı renk ve desenlerin uygulandığı zengin bir yoruma yer verdik 2016 yılında tekstilde başlayan ve bu yıl ev dekorasyonunda da sıkça göreceğimiz 80’lerin moda anlayışı daha geniş bir alana yayılıyor.

Dijitalin hayatımızdaki varlığı ve her geçen gün etki alanının genişlemesi ile günümüzde bu tema farklı bir yorumda ele alınsa da karakteristik niteliklerin büyük oranda özgünlüğünü koruyacağı görüşündeyiz. Ayrc Bknz:Yeni yıla “kaya&maya” ile aşkla girin

Bu temada mavi, kırmızı ve sarı renkler ile siyah ve beyaz kombinler abartılı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Kalın grafikler ve optik illüzyon etkisi veren desenler kullandığımız tasarımlar, bu temanın masaüstü yorumunu yansıtıyor. Neon renklerle kombinlenen hareketli desenler, kendini çılgın hisseden özgür ruhlara hitap ederken mavi ve siyah ya da kırmızı ve siyah uyumu, göze hoş gelen sıradışı bir ahenk yaratıyor.

Eskitilmiş efektlerin öne geçtiği, emaye görünümlü objelerle tamamlanan Edgelands teması ile geçmişe özlem duyanlar için alternatif bir stil oluşturuyor. Porland’ın 2017 desenleri arasında yer alan bu tema, çini renkleriyle el yapımı çiçekli ve pastoral çizgileri kombinleyerek geleneksel bir tasarım havasına bürünüyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,000AboneAbone Ol