Ana SayfaDekorasyonMumlar Psikolojinizi Nasıl Etkiliyor?

Mumlar Psikolojinizi Nasıl Etkiliyor?

-

Renkli Mumlar

Mumlar; biçimleri, kokuları ve renkleriyle sadece bir aksesuar olarak bakılmıyor. İnsan psikolojisini etkilediğine dair ciddi araştırmalar var. Dekorasyonda mum kullanımı, psikolojinizi etkiliyor. Ev dekorasyonunda güzel bir yere sahip olan mumlar renklerine göre pek çok şey ifade ediyor. Pencere önüne dizilen mumlar, lavabo etrafına yerleştirilen mumlar şıklığa şıklık katıyor.

Yeşil Renkli Mum Etkisi

Yeşil Renkli Mum Etkisi

Hareketin ve verimliliğin sembolü olarak görülüyor ve vücut-beyin enerjisini dengelediği söyleniyor. Yeşil mumun doğa tutkusunu arttırdığı da iddialar arasında.

Mavi Renkli Mum Etkisi

Mavi Renkli Mum Etkisi

Renk uzmanlarına göre algı yeteneklerimizin uyanmasına ve içsel yeteneklerimizin farkına varmamıza yardımcı olan mavi mum en etkilisi.

Beyaz Renkli Mum Etkisi

Beyaz Renkli Mum Etkisi

Saflığın ve gücün sembolü olarak kabul ediliyor. Ayrıca birlikte yandığı diğer mumların da etkilerini artırıyor. Beyaz bir mum duman çıkarıyorsa, çevredeki negatif düşünce ve etkileri yok ettiği söyleniyor. Eğer duman bir süre sonra kesiliyorsa, o bölge her çeşit olumsuzluktan arınmış sayılıyor.

Siyah Renkli Mum Etkisi

Siyah Renkli Mum Etkisi

En güçlü ve koruyucu mumlar olarak kabul ediliyor. Pek çok dinde, ayin ve törenlerde siyah mumun kullanılması buna bağlanıyor. Uzmanlar, aşırı kullanımın depresyona yol açabileceğini iddia ediyor. Bu yüzden önerileri; siyah mumun, beyaz renkli mumlarla bir arada kullanılması.

Kırmızı Renkli Mum Etkisi

Kırmızı Renkli Mum Etkisi

Bu yorumu yapmak için aslında uzman olmaya hiç gerek yok. Kırmızı aşk ve romantizmin sembolü olduğuna göre, kırmızı mumlar da aynı etkiyi yaratacaktır. Nitekim uzmanlarda aynı şeyi söylüyor.

Pembe Renkli Mum Etkisi

Pembe Renkli Mum Etkisi

Sevginin ve başarının sembolü olarak bakılıyor. Onurlu, bilinçli ve saf bir hayatın özellikleri pembe mumlarda toplandığı söyleniyor.

Turuncu Renkli Mum Etkisi

Turuncu Renkli Mum Etkisi

Neşeyi ve yaratıcılığı artırdığı iddia ediliyor. Sonucunu görmek için ders çalışırken, çalışma masanızda turuncu mum yakarak küçük bir deney yapabilirsiniz.

Gri & Gümüş Renkli Mum Etkisi

Gri & Gümüş Renkli Mum Etkisi

Açıklığın ve şeffaflığın sembolü olarak görülüyor. İçinde gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarmak isteyen kişilere, çalışma esnasında gri ve gümüş mumlardan yararlanmaları tavsiye ediliyor.

Kahverengi Renkli Mum Etkisi

Kahverengi Renkli Mum Etkisi

Kahverengi mumlar tarafsız, nötr özellikler taşıyor. Kısacası negatif veya pozitif bir etkisi olduğundan söz edilmiyor.

Mor & Eflatun Renkli Mum Etkisi

Mor & Eflatun Renkli Mum Etkisi

Mor veya eflatun renkli mumların kişide başarı ve arzularını harekete geçirdiği ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
2TakipçilerTakip Et
91TakipçilerTakip Et
42,400AboneAbone Ol

Maskülen Tarz Rustik Dekorasyon

0
Maskülen aynı anda hem maskülen hem de davetkar olmayı başaran bir stilden bahsediyoruz. Rustik stilin sıcaklığı, endüstriyel stilin maskülen iddiası ile buluşarak iç mekanlara...

Yerden Isıtma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
Yerden ısıtma konforlu, enerji dostu, pek çok zemin döşemesi ile uyumlu olan zeminden ısıtma kış ayları için ideal bir seçenek. Adından da anlaşılacağı üzere...

Kutlama Sofraları İçin Renkli, Yaratıcı ve Eğlenceli Öneriler

0
Kutlama sofraları ev yapımı süsleme ve yaratıcı sunum fikirleriyle daha cazip hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken minik dokunuşlar eklemek..Kalabalık bir arkadaş grubunu ağırlayacaksanız...Kalabalık bir...

Yer Döşemesi İçin Ahşap mı? Ahşap Görünümü mü?

0
Yer Döşemesi Bu makalemizde ahşapın çeşitlerine ve ahşapa alternatif olabilecek malzemelere yer vererek, derinlemesine bir inceleme yapacağız. Doğru bir zemin, üzerine yerleştirdiğiniz her şeyin...

Mutfak ve Banyolar Bitkilerle Güzelleşiyor

0
Mutfak ve Banyolar Doğaya daha yakın olma isteğiyle güçlenen botanik dekorasyon tarzında yaşam alanlarınzı yeşilin tonlarına, doğanın desenlerine ve formlarına açıyoruz. Evin ıslak hacimlerine...