Ana SayfaMutfak DekorasyonuModern Rustik Dekorasyon - 10 Adım

Modern Rustik Dekorasyon – 10 Adım

-

Modern Rustik O’na “Yeni Rustik” dersek yanılmış olmayız; çünkü son zamanların popüler eğilimlerinden olan bu stil endüstriyel, country ve modern stilin bir karması olarak karşımıza çıkıyor.

Rustik Mutfakların Öne Çıkan Özellikleri

Bu stildeki mutfakların en önemli özelliği doğal ürünlerin ağırlıklı olmasıdır. Ahşabın naturel dokularını çokça görürüz; çünkü ahşabın ham ve işlenmemiş olması en belirgin özelliği.

Rustik tarzı mutfağın trend olmasının sebebi dünyada herşeyin doğaya dönüş akımından etkilenmesinden kaynakanıyor. Rustik, country tarzı dekorasyona çok yakın bir tarzdır, bundan dolayı country stil ile kombinleyeceğimiz gibi modern mutfaklarda da çok şık bir birliktelik oluşturabilir.

1- Dokunulmamış Olana Dokunun

Neredeyse hiçbir değişime uğramadan ve işlenmeden mutfaklarda yer alan yüzeyler country-rustik tarzda yaygın bir malzeme tercihi. Ahşap tavan, kiriş, panel duvarlar masif mutfak dolapları stilin temel bileşenleri.

2- İleri Teknoloji

Modern-rustik mutfaklarda vintage bir detay olan kuzinelerin en akıllı hallerini görebilirsiniz. Doğal yüzeyler ve modern elektrikli gereçler rafine bir yaşam anlayışını da bir araya getiriyor.

3- Ufak Bir Değişim

Mevcutta modern, country ya da endüstriyel tarzda bir mutfağınız varsa bu stilde bir mutfak adası ile bile mekanın ısısını yükseltebilir ve bir stil karması meydana getirebilirsiniz.

4- Geniş Yüzeyler

Zemin her zaman mekanda fon diyebileceğimiz bir dekoratif öğedir. Tıpkı duvarlar gibi… Bu tarz geniş bir yüzeyde değişim yaparak da mutfağınızda rustik bir görünüm eldle etmeniz mümkün.

5- Geri Dönüşüm

Son derece çevreci bir stil olarak da karşımıza çıkıyor. Eski mobilyalar, kapı ya da pencereler rustik bir mutfakta çekmece ya da dolap kapaklarına pekala dönüşebilir ya da raf sistemi olabilir.

6- Renk Tercihi

Dar ya da küçük bir mutfağınız varsa ve kahverenginin mutfağınızı karanlık gösterdiğini düşünüyorsanız o halde natürel dokuları beyaza boyayarak kullanabilirsiniz. Böylece aydınlık bir mutfak elde edebilirsiniz.

7- Küçük Detaylar

Vintage ya da eskitme mobilyaları modernize etmeyi unutmayın. Ya da satın alacağımız mutfakta sessiz ray sistemleri, akıllı menteşeler olup olmadığını kontrol edin.

8- Hızlı Etki

Duvar ve zemini değiştirerek de pratik yoldan rustik bir atmosfer elde etmeniz mümkün. Bunun için olabildiğince gerçek taş paneller ya da taş panel görünümlü duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

9- Metal-Ahşap İkilisi

Modem mimaride Art Deco tarzı metal detaylar oldukça popüler. Dekorasyon da bir istisna değil. Bu stilde metal ayak ya da yüzeylerin beraber kullanıldığını, sonucun ise çok şık olduğunu görebilirsiniz.

10- Odak Noktası: Depolama

Country tarzı mutfaklarda çokça rastladığımız açık raf sistemleri kancalar ve büfe tarzı depolama üniteleri bu stilde de geniş yer tutuyor. Zamansız bir seçim yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,000AboneAbone Ol