Ana SayfaDekorasyonModern Bir Dekorasyon Tarzı Oluşturmak!

Modern Bir Dekorasyon Tarzı Oluşturmak!

-

Modern bir dekorasyon tarzı için; Dekorasyonda öne çıkan tarzlarından biri olan modern tarz, daha çok genç yaştaki kişilerin ya da evini genç göstermek isteyen kişilerin tercih ettiği bir dekorasyon yaklaşımıdır.

Sadelikten Yana Olan Modern Tarz

Sadelikten Yana Olan Modern Tarz

Modern tarzda derin desenler ya da ince işçilik çok fazla yer almaz. Daha çok sadelikten yana olan modern tarzda, işlemeli vazo ya da sürahilerden çok; düz metal sütun aksesuarlar yer alır. Klasik tarzın sembolü olan avizeler de modern tarzda pek görülmez.

Bunun yerine abajur şeklinde lambalar kullanılabilir. Odalarda direkt olarak aydınlatma yerine birkaç yerden gelen küçük aydınlatmalar tercih edilir. Ancak avize yaptırılmakta ısrar edilirse, kristal taşlı ve gümüş renkli uzun bir avize tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir; Led Avizeler de Klasik ve Modern Çizgiler

Renklerde de Çeşitlilik

Renklerde de Çeşitlilik

Evini modern tarzda dekore etmek isteyen kişiler renklerde de çeşitlilik kullanmalıdır. Aynı rengin tonları yerine birbirine uyumlu farklı renkleri kombine etmek daha yerinde olacaktır. Cam da evlerin daha yakın zamanı çağrıştırması için güzel bir objedir. Özellikle sehpalarda metal ayak ve cam yüzey birbirini güzel tamamlayan parçalardır.

İlginizi Çekebilir; Dekorasyonda Renklerin Uyumu Hakkında

Kıvrımlı Hatlardan Uzak Durulur

Kıvrımlı Hatlardan Uzak Durulur

Gerek renkler açısından, gerekse mobilyalarda ki hatların kullanımı açısından klasik tarzdan ayrıldığını gösterir. Modern tarzda, klasik tarzdan farklı olarak kıvrımlı hatlardan uzak durulur.

Bunun yerine daha düz hatlar tercih edilir. Kanepe ve koltukların bacakları yok denecek kadar azdır. Yani kanepe ve koltukların kaplamaları yere kadar uzanır. Sehpalar küçüktür; fakat uzun ince bacaklara sahiptir.

İlginizi Çekebilir; İlginç Kanepe Modelleri & Versace Kanepe

Metal Objeler

Metal Objeler

Modern tarzı yansıtan dekorasyon ürünlerinden en çok göze çarpanlar, metal objelerdir. Evini modern tarza göre şekillendirmek isteyen kişiler metalden yapılmış veya metalik renkte boyanmış aksesuarlara yer vermelidir.

İlginizi Çekebilir; Altın Rengi Kaplamalı Aksesuarlar

Desenli Yerine Düz Çizgili

Desenli Yerine Düz Çizgili

Koltuk ve kanepelerde kullanılan kumaşlar, desenli yerine düz çizgili tercih edilirse odanın diğer düz hatları ile uyumlu olacak ve yeniliğe katkıda bulunacaktır. Modern tarzın ana özellikleri bunlar olsa da dışarıdan bakıldığında ferah ve genç görünen dekorasyonlara modern diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
24TakipçilerTakip Et
93TakipçilerTakip Et
41,600AboneAbone Ol