Kurutma makinesi faydaları nelerdir?

Kurutma makinesi : Rüzgarda uçuşup temiz havada kuruyan çamaşırlar için ne uygun yerimiz ne de zamanımız var artık. Bu durumda yardımımıza kurutma makineleri yetişiyor.

Zamandan ve enerjiden tasarruf ettiren çamaşır kurutma makineleri hakkında bilmeniz gereken birçok avantaj var.

kurutma-makinesi


  • Çamaşır kurutma makinesi kullanarak çamaşırları kirlenmeden kurutacağınız için, tekrar yıkama ihtimalini de ortadan kaldırmış olacaksınız.
  • Kıyafetler giyim sırasında yüzde 65, yıkama sırasında yüzde 25, kurutma ve ütüleme sırasında ise yüzde 10 olmak üzere üç ana nedenden dolayı yıprandıklarından, kurutma makinelerinin yıpranmada etkisi minumum düzeydedir.
  • Yeni teknolojiye sahip çamaşır kurutma makineleri çamaşırlarınızı en hassas şekilde ve gerektiği kadar kuruttuğu için onların yıpranmasını engeller.
  • Kırışmadan kurutulmuş olan giysiler daha kolay ütülenir. Ayrıca kot, tişört, iç çamaşırı ve havlu gibi ürünler ise ütü gerektirmez. Böylece hem zaman, hem de enerjiden tasarruf etmiş olursunuz.
  • Evin içine asılan ya da kalorifer peteklerinin üzerine asılarak kurutulan çamaşırlar evin ısı enerjisinden harcamanıza sebep olur. Kurutma makinesi sayesinde bu enerji kaybı da ortadan kalkar.
  • Çamaşırlarınızın hijyenik koşullarda yıpranmadan kurumasını sağlayan kurutma makinelerinin kurutma sonunda biriken saf suyu ile çiçekleri sulayabilir ya da buharlı ütünüz de kullanabilirsiniz. Ev Temizliği…

Kaynak: Evim Dergisi

Bir Yorum Bırakın