Ana SayfaÖneri ve FikirlerMasanızı ihtiyacınıza göre seçin

Masanızı ihtiyacınıza göre seçin

-

  • En uygun ve kullanışlı masalardan biridir ihtiyaca göre açılıp büyüyen masalar… Küçük evler için hayat kurtarıcıdır adeta. Örneğin normal koşullarda az kişi veya küçük ailelere hizmet eden bu masalar, misafir geldiğinde ve sofra kalabalıklaştığında açılıp büyüyen kocaman yürekli masalar haline dönüşür. Hem yer açısından hemde hizmet açısından sizi rahatlatır.
  • Eğer açılır masa ise düşündüğünüz, iyice ölçüp biçin ve masanız açıldığı zaman mekanınıza sığacağından emin olun. Sandalyenizi geriye doğru çektiğinizde yeterince yer kalıp kalmadığına da dikkat edin.
  • Yemek yerken vücudun hareketlerinin rahat olması için her kişinin oturacağı alan en az 60 cm. olarak düşünülmelidir. Zaten standartlara göre omuzdan omuza mesafe 60-65 cm.’dir.
  • Örneğin 4 kişilik çekirdek aileye hitap edecek yuvarlak masa aslında 90 cm. çapında olmalıdır ki, rahat bir şekilde yemek yenilebilecek bir masaya sahip olabilesiniz. Tabi ki ortadan açıp yanlara hemen ek sandalyelerinizi koyarak büyütüp daha fazla misafir ağırlamanızda mümkündür.
  • Masanızı açtığınız zaman odanıza sığacağından emin olun. Sandalyenizi geriye doğru çektiğinizde yeterince yer kalmasına ve masaya servis yapabilmek için etrafında yürüyüş alanı kalmasına dikkat edin.
  • Kullanıcıların masa başında rahat ve konforlu oturabilmeleri için her sandalye arasına 60 cm. mesafe bırakılmasına özen gösterin, sürekli birinin dirseğine çarpıpı yemek yemek insanları haliyle rahatsız edecektir.
  • Masa üretilirken kullanılan malzemenin ne olduğu öenmlidir Kaplanan yüzeyin malzemesi elbette masanızı daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden alırken kaplamaya dikkat etmenizde fayda var.
  • En öenmli detaylardan biri de aydınlatma. Masanız nerede olursa olsun aydınlatmanın akıllıca düşünülmesi gerekiyor. Gün içinde doğal ışıkla aydınlanan bir sofra ferah olduğu kadar, elektriktende tasarruf sağlayacaktır. Aynı şekilde akşam içinde, yapay ışıkla güzel ve sağlıklı bir şekilde aydınlanmasına dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,468BeğenenlerBeğen
21TakipçilerTakip Et
91TakipçilerTakip Et
40,300AboneAbone Ol