Ana SayfaDekorasyonHangi masa seni motive etmeye yeter

Hangi masa seni motive etmeye yeter

-

Evde küçük bir çalışma alanınız varsa, o mekanda işinizi kolaylaştırıp düzeni sağlarken , motivasyonunuzu artıracak bir çalışma masasına da ihtiyacınız vardır. Farklı fiyat aralığında ki 10 seçenekten birinde karar kılabilirsiniz.

Laptop dizlerinizin üzerinde çalışmaktan çok yoruldunuz ya da artık evde biraz daha fazla çalışmanız gerekiyor. Oysa yeterince alanınız olmadığı için mutfak masasının üzerini kaplamış durumdasınız ve neyi nereye koyduğunuzu bulmak için zaman harcayarak çalışmaya çalışıyorsunuz. Sebebini ne olursa olsun, çalışma masası almanız zaruri gibi görünüyor. Seçim esnasında dağılmamanız için 10 önerimiz var.

Alanınıza göre karar verin

Ev-ofis nerede konumlandıracağınız biraz da seçtiğiniz masa modeliyle ilgili. Manzara arkası, odak noktası gibi tüm mekana hakim bir yere yerleştirmekten kaçının. Mevcut mobilyalarınızla uyumlu ve mümkünse depolamayı kendi içinde çözümleyen bir model seçin. Tümüyle ev-ofis gibi düzenleyeceğiniz bir odanız varsa daha özgür hareket edebilirsiniz. Yatak odası ya da merdiven altında organize olacaksanız kompakt bir model, çift fonksiyonlu bir ürünuygun olur.

İhtiyaçlar seçimi etkiler

Ne tür bir bilgisayar kullanıyorsunuz? Laptop için sade, düz bir masa yeterli olur, ancak PC kullanıyorsanız kasa yeri olan bir modele yönelebilirsiniz. Günümüzde klavyeliği çekilebilen, ekran için döner tablası olan, fonksiyonel bilgisayar masaları bulunmakta. Çoğu kişi çalışma masasını çocuklarıyla paylaşmak zorunda kalır. Böyle durumlarda “L” veya “U” formlu bir masa ideal. Köşe sistemlerde çalışma alanı geniş olmasa da dar alanlar için uygun olabilir.

Konfor önemli

MAsa ölçülerinin sizin için doğru olduğundan emin olun. Bacaklarınız için yeterli yüksekliğe sahip olduğundan emin olun. Bunun için oturun ve bacak bacak üstüne atın. DAha sonra pozisyon değiştirin. Tablaya çarpmıyorsanız sizin için doğru yüksekliktedir. Ayrıca dirseklerinizi masaya yerleştirip rahatsız olup olmadığınızı kontrol edin. Çünkü çalışma esnasında konfor ve ergonomi önemlidir.

Malzeme seçimi

Ahşap, ahşap kaplama ve laminat. En sık tercih edilen ve en geniş seçenekleri bulabileceğiniz malzemeler. Ancak yüzeyleri kolayca çizilmeye müsait. Metal ucuz ve daha dayanıklı olmasına rağmen pek çok dekorasyon stiline uymayabilir.

Satın alırken…

Alan : Kapladığı alanı ölçün. “L” formlu masalar için yeterli köşe dönüş alanlarınızın oması lazım.

Depolama : PC kasası, yazıcı ve diğer dosya ve evraklarınızı depolamak için çekmece ve raflar gerekebilir. Ayaklı masalar da çoğu zaman bunun için yer bulunmaz.

Ölçü : Masanın kullanıcı için doğru yükseklikte olduğunu kontrol edin. Yüksekli ayarlı bir sandalye ile bunu sağlayabilirsiniz.

Kapaklar : Kompakt çalışma ünitelerin de kapak menteşelerinin sağlamlığı ve esnekliği önemlidir.

Dayanıklılık : Bilgisayar malzemeleri, kitap ve depolama kutuları çok ağırsa masanın taşıyabileceği maksimum ağırlık kapasitesini kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol