Ana SayfaÖneri ve FikirlerEvinize yenilik katmanın "hesaplı fikirleri"

Evinize yenilik katmanın “hesaplı fikirleri”

-

Evinizin yeni bir görünüm kazanmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız adımlarınızı hesabınızı bilerek atın. Biz, 1500 TL.’den yola çıktık ve size fikir verecek mini ev yenileme rehberini hazırladık.

Yaşadığınız mekan bir an gözünüze sıradan ve eskimiş gelebilir. Mobilyalarınızın cilalanması, yenilerinin alınması, boyanın değişmesi, pencerelerin ve kapıların bakıma alınması ve herşeyden önemlisi renk ve dokularıyla ruhunuzu tazeleyecek bir mekan yaratmaya ihtiyacınız olabilir. Hepsi çok güzel ancak iş  ödemeye gelince bütçeyi düşünerek karamsarlığa kapılmak yerine harcamayı planladığınız miktarın altına neler yapabileceğinizi gözden geçirmeli, ilham almalı ve cesaretle işe başlamalısınız. Biz bütçemizi 1500 TL. olarak belirledik vr bu fiyatın altına yapabileceklerinizle evde yenileme harekatına başlayabilmeniz için size seçenekler çıkardık;

koltuk-kilifiKanepe kılıfınız eskise de onlara değişik kılıflarla her mevsim farklılık katabilirsiniz. Puantiyeli, çiçekli ya da düz hepsi çok dekoratif.

Şık çözümler bazen hesaplı olabilir. Örneğin taşlı çerçevelerin içine ayna kestirin. Etkisi inanılmaz.

Evde mevsime göre yenilemeler yapacaksanız işe kumaşlardan başlayabilirsiniz. Perdelerinizi yenilemeden önce fazla eskimemiş olanları farklı bir oda için düzenleyebilirsiniz. Açık renk olanlara stencil ile desen çalışabilirsiniz.

çiçek-standı

Dekoratif olmanın en kolay ve zahmetsiz  yolu çiçekleri ve yeşil bitkileri dekorasyona dahil etmek. Ancak bunu yaparken doğru bir sergileme çok önemli. Ayaklı saksılıklar pence önüne güzel çiçek kümeleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Duvarları renklendirmenin kolay yollarından biride her yerde bulabileceğiniz çıkartmalardır. Değişime müsait alanlarda bu tarz uygulamalar yapabilirsiniz.

Duvarlara dokunmanın zamanı geldiğini düşündünüz. Ama 1500 TL’ye tüm evi duvar kağıdı le kaplayamazsınız da bir kaç oda için bu uygulamayı hesaplı yoldan çözümleyebilirsiniz.

Aydınlatma çözümleri teknik yardım gerektirdiğinden pahalı yenileme sınıfına girer. Bu konuda hesaplı bir önerimiz var. Bir kuş kafesinin boyayın ve tellerine renkli ve kristal boncuklar takın. Elektrikçiden küçük bir yardım alarak ampül yeri ekletin ve istediğiniz yerden sarkıtın gitsin.

Çıkartma yapıştırmakla uğraşmak yerine dekoratif boyalarla dilediğiniz yeri keyifli bir hale sokabilirsiniz. Ancak önerimiz bunu sadece bir duvara uygulamanız. Bu maliyet ve dekorasyon açısından çok daha avantajlı olacaktır.

Metresi 12 ile 25 TL. arasında değişen %100 koton kumaşlardan diktireceğiniz tekstiller hesaplı olduğu kadar kullanışlıda. Kılıflar fermuarlı ya da düğmeli olursa kolayca çıkıp yıkanabilir ve uzun süre kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,453BeğenenlerBeğen
21TakipçilerTakip Et
91TakipçilerTakip Et
40,300AboneAbone Ol