Ana SayfaDekorasyonDekorasyona televizyonunuzu dahil edin

Dekorasyona televizyonunuzu dahil edin

-

Elektronik eşyalar bir evi dekore ederken çoğu zaman görsel açıdan uyumsuzluk oluşturur. Oysa basit bir kaç detayı dikkate alarak TV’yi de dekorasyonun parçası haline getirebilirsiniz.

tv-unitesi-6845132Nereye  koymalı, hangi yöne bakmalı televizyonu yaşa alanlarına entegre etmek kimi zaman gerçekten sorun olabiliyor. Oysa nereden başlayacağınızı nasıl organize edeceğinizi bilirseniz o da dekorasyonun bir parçası olabilir. Bknz : Tv Üniteleri

Sormanız gereken soru “Televizyonu doğru bir açıdan ve rahatça izlerken, aynı zamanda dekorasyona uyumlu bir şekilde nasıl koordine edebilirim?” Cevapsa çok açık: Bu tamamen estetik ve fonksiyonelliği birlikte düşünmek ve odanızı buna göre planlamanıza bağlı.

Nereden başlamalı?

Odada öncelikle doğru bir odak noktası belirleyin. Televizyonu oturma bölümünün tam ortasına mı yerleştireceksiniz? Yanlış seçim… Manzara ya da varsa şöminenizi odak noktası yapmak çok daha eğlenceli olacaktır. Televizyonu ise yan duvara çözümleyerek çok rahat ve konforlu bir seyir elde edebilirsiniz.

Eğer bir medya aşığıysanız ve evde bir dizi flat, LCD ve plazma ekranları varsa küçük bir eğlence odası sizin için en doğrusu olacaktır. Böylece kim, ne izlemek isterse rahatça seyredebilir ve dekorasyonda bunu etkilemez. Kendine sormanız gereken önemli sorulardan biri de televizyonu nasıl organize edeceğiniz. Bir dolap içine gizlemeyi mi tercih ediyorsunuz? Yoksa solo olarak kullanmayı mı? Geniş bir duvar ünitesinin içine organize etmek ya da bir kitap dolabının rafına yerleştirmek solo kullanmaktan çok daha dekoratif bir çözüm olabilir. Tabi bunda dekorasyon stilinizin de önemi büyük. Etrafı kitap ve dekoratif objelerle çevrili bir televizyon göze batar.

Dekorasyona orijinal yada teknolojik detaylar eklemeyi seviyorsanız televizyonu çift yönlü bir ayna duvarın arkasına yerleştirebilirsiniz. Böylece açık olduğunda aynadaki yansıma sayesinde odanın her açısından kolayca izlenebilir. Kapattığınızda ise aynalar dekoratif bir etki yaratacağından televizyon fazla dikkat çekmez. Tekerlekli bir televizyon ünitesi de oldukça işlevsel olabilir. Dar ve küçük bir odanız varsa televizyonu mümkünse en geride kalan kısma doğru konumlandırabilirsiniz.  Böylece odaya ilk girdiğinizde önünüze çıkarak sizi rahatsız etmeyecektir.

Yazının devamı için tıklayın

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,453BeğenenlerBeğen
21TakipçilerTakip Et
91TakipçilerTakip Et
40,300AboneAbone Ol