Ana SayfaBanyo DekorasyonuBanyo aksesuar malzemeleri

Banyo aksesuar malzemeleri

-

Banyo aksesuar malzemeleri, banyolarınızı gösterişli kılan ve evinizin başka hiçbir yerinde bu kadar etkili kullanamayacağınız göz kamaştırıcılığı sağlayan mücevherlerdir

Banyo aksesuarları’nın, banyonun havasını değiştirme konusunda büyük etkisi vardır. Modern aksesuarlar banyolara yeni bir görünüm kazandırır ve mekana rahatlık katar. Odaya güzellik ve fonksiyonellik katarlar. Banyolarda kullanacağınız aksesuarlar sağlam, güvenli ve iyi kalitede olmalıdır. Ayrıca banyonun boyası, duvarları, diğer mobilyaları, tasarımı vb. ile bütünlük sağlamalıdır. Doğru aksesuar seçimleri, banyo dekorasyonu konusundaki karne notunuzu yükseltecektir.

Banyo aksesuarları, kullanımda kolaylık ve avantaj sağladıkları için oldukça gereklidir. Banyodan çıkarken havlunuza kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan havluluklar, banyo zeminine basıp yerin ıslanmasını, kaymasını vs. engelleyen banyo paspasları vb. banyonuzda kullanmanız gereken aksesuarlardan bazılarıdır.

banyo-aksesuarlari-3541684Banyo’da en çok kullanılan aksesuarlar

Banyolarda genellikle fonksiyonun ön plana çıkarttığı aksesuarlar kullanılır. Bunların başında sabunluklar gelir, ayrıca sıvı sabunluklar da tercih edilebilir. Sabunluk örneklerini inceleyerek banyonuza uygun tercihi yapabilirsiniz. Diş fırçalıklarıda bu grupta yer alır. Banyolarda etejerler de bulunabiliyor. Tuvalet kağıtlığı, yuvarlak veya uzun havluluk, çöp kovası, pamukluk, da banyolardaki fonksiyonel aksesuarlardandır. Ayrıca süs amaçlı kullanılan aksesuarlar da vardır. Bunlar; yer paspasları, mumlar, banyo perdeleri, yapma çiçekler vb. aksesuarlar tamamlayıcı olarak banyolarda kullanılabilir. Kişisel tercihlere ve kullanıma göre değişebilecek farklı renk, model ve malzemelerde birçok farklı banyo aksesuar malzemeleri mevcuttur.

banyo-aksesuar-seti-2

Banyo aksesuarlarını seçerken, sağlamlığına dikkat etmek gerekir. Çok sık kullanacağınız malzemelerin, örnek olarak tuvalet kağıtlık, duvara monte edilmiş diş fırçalık, havluluk vb. gibi malzemelerin sağlam olması önemlidir. Görüntüsü de önemli olan banyo aksesuarlarının ucuz görünmemelerine, iyi malzemeden yapılmış olmalarına ve banyo dekorasyonu nu tamamlamalarına dikkat etmek gerekir.

Havlu askılıkları ve tuvalet kağıdı asacağını konumlandırmayı sona bırakmamak gerekir. Banyonun planını çizerken bunları da düşünmek, uygunsuz ve kullanışsız yerlerde konumlandırmamak gerekir.

Banyo perdeleri, el ve vücut havluları, yer paspasları, mumlar, raflar vb. gibi malzemelerle renk kombinasyonu sağlayarak banyonuzda bir uyum sağlayabilirsiniz.
Diş fırçalık, sabunluk, banyo bardağı vb. alırken kolay temizlenebilir olmalarına dikkat edin. Çünkü bu tür malzemelerin kesinlikle bakteri barındırmaması gerekmektedir.
Banyo paspasları mekana sıcaklık verirler ve ayakları sıcak tutar, kaymayı önlerler. Banyo paspası seçerken, banyo trafiğine ve neme dayanıklı olanları seçmekte yarar vardır.

Banyoları neredeyse evin yaşanılacak bir odası haline getirmenin yollarından birisi de çiçekler, bitkiler ve hatta küçük ağaçlar da bulundurmaktır. Hem görünüm açısından banyolara hoş bir enerji veren hem de oksijen sağlaması açısından banyolarda tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. merhaba ben tesadüfen sitenizi buldum.kendime banyo için aksesuar arıyorum çeyiz için nazar boncuklu aksesur çok güzel satış yapılıyormu bu siteden.iyi günler.

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
11TakipçilerTakip Et
89TakipçilerTakip Et
42,300AboneAbone Ol