Ana SayfaBahçe / Balkon DekorasyonuBalkonda kendi doğanızı yaratın

Balkonda kendi doğanızı yaratın

-

Balkona veya terasa çıkmanın  en güzel mevsimidir sonbahar. Bu yarı açık alanlarda kendinizi rahat ve huzurlu hissedebilmeniz için gerekli ortamı da yaratmanızda balkon-dekorufayda var.

BALKON SEFASININ SON AYLARINA geldiğimiz bu zamanlarda, balkonu olabildiğince verimli ve sık kullanmak gerekir. Kış aylarının imkân vermediği bu fırsatı, kahvemizi içerek, barbekü yaparak, eş dostla sohbet ederek geçirebiliriz ve zaten çoğumuz geçiriyoruz da. Bazen kalabalığı, bazen de yalnızlığımızı yaşamamız için en ideal yerdir balkon.

Erkeğin değişen doğası

Değişen erkek anlayışında, erkek kendisine ve evine daha çok vakit ayırıyor, dünyaya ve etrafına olan ilgisi daha çok ağır basıyor. Modern erkek dediğini gökyüzünü gören erkektir. Gökyüzünün yansımasını görür, orada kendisini ve herkesi idrak eder. O yüzden gökyüzüne ne kadar yakında o kadar iyidir. Hezarfen Ahmet Çelebi‘de o büyük rüyasını  Galata Kulesi’nin semaya doğru atlayarak gerçekleştirmemiş miydi zaten? Düşünmek istediğim zaman balkona çıkar mumları yakar , yanına da bir türk kahvesi hazırlarım. Zaman benimdir, belki paylaşırım belki yalnızlık tercihim olur. Bazen manzara da Galata Kulesi olur, bazen uçsuz bucaksız deniz. Bu aylarda insanın iç huzurunun temsilcisidir balkon. Gerek Fransız tipi olsun, gerekse geniş teras olsun ama önünüz açık olsun. Evinizin, köşesi ve duvarları olmayan bir yeri muhakkak olsun. Onu istediğiniz gibi dekore edin. Ağaçlarla kendi doğanızı yaratın., çiçek sulayıp ruhunuzu rahatlatın, bu sayede görmek istemediğiniz yerleri de kapatabilirsiniz. Balkonunuz küçük boyutlarda ise balkonunuza yuvarlak formlu bir masa tercih edebilirsiniz. Ayrıca katlanabilir masa ve sandalyeler de dar alanda yerden kazanmanıza yardımcı olur.

Hazırlayan : Fevzi Ondu (teşekkürler)

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
26TakipçilerTakip Et
92TakipçilerTakip Et
42,400AboneAbone Ol