Apartman yaşamı fikirleri

Küçük bir daireniz olabilir, bir aparmanın 18. katında yaşıyor veya kiracı olabilirsiniz. Cevabınız hangisi olursa olsun, aprtman yaşantınızı rahatlatabilecek ve onu daha çekici kılacak bir fikir mutlaka vardır.

 • Geniş gösterme sırları 

  Boydan boya raf sistemleri, alanı daha uzun ya da daha geniş gösterebilir. Mutfağınızda yeterli dolap alanı yoksa duvara boydan boya raf sistemi yaptırarak hem fazlalıkları toparlayabilir hemde alanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

 • Çift işlevsel kaçınılmaz

  Günden güne artan ıvır zıvıra karşı  en ideal önlem çift işlevli mobilyalar edinmektir. Örneğin; yazın kullanmadığınız koltuk şalları ve yastıkları için sehpa işlevi gören sandıklı bir puf edinebilirsiniz.

 • Şeffaflık

  Alan yanılsaması yaratmanın sırlarından biri şeffaf mobilya ve aksesuar tercih etmektir. Pleksi ya da cam malzemeden yapılan mobilyalarla işe başlayabilirsiniz.

 • Kutulanalım!

  Antredeki evrak fatura zarf gibi yığılma potansiyeli taşıyan eşyalara karşılık kutular kullanabilirsiniz. Her bir kutuyu etiketleyerek işinizi kolaylaştırmanız mümkün. Düzenli bir alan göz yanılsaması yaratarak girişinizin geniş görünmesini sağlayabilir.

 • Ekstra oturma alanı 

  Çok sayıda sandalye ve tekli koltukla alanı boğmak yerine yer minderleri ya da şişme koltuklar edinebilirsiniz. Böylece sadece misafirleriniz geldiğinde kullanabilir, diğer zamanlarda ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Aynalar

  Küçük alanlar ve dramatik bir etki için en ideal çözümlerden biride aynadır. Özellikle oturma odanızda büyük ebatta bir ayna tercih edebilirsiniz.

Yazının devamı için tıklayın


Bir Yorum Bırakın