Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu Ada Tipi Mutfak Modelleri – Örnekleri

Ada Tipi Mutfak Modelleri – Örnekleri

0

Ada tipi mutfak modelleri; Büyük bir mutfağınız var ise bütün duvarları tezgah yapmak yerine, odanın ortasında bir ada tipi tezgah koyabilirsiniz. Hem büyük mutfağınızın bütün imkanlarından da faydalanmış olursunuz.

Mutfağı ile sofra ziyafetini birleştirmek isteyenler için…

Ada tipi mutfak; mutfak modüllerinin ortada kullanıldığı bir yerleşim şeklidir. Dört tarafı açık olabilir veya yarim ada dediğimiz şekilde üç tarafı açık olarak yerleşim yapılabilir. Ada mutfaklar tabi ki birazcık daha büyük bir mutfak mekanı gerektiriyor. Kullanım rahatlıkları vardır. Mutfağınızdaki tezgah boşluğunu önemli ölçüde artırmak için bir ada kullanarak değer katarken işi basit tutun.

Ada mutfakta masa gibi, bir yemek alanı gibi kullanabilirsiniz. Sadece çalışma tezgahı olarak kullanılabilir veya bir pişirme grubu veya yıkama grubu ada mutfakta değerlendirilebilir. Ada mutfağı tercih eden müşterilerimiz var hemde oldukça fazla. Ama dediğim gibi mekanın büyüklüğü çok önemli.

Küçük Mutfaklarda Maalesef Bu Uygulamayı Yapamıyoruz

Yarım ada şeklinde olabiliyor yine mutfağın ölçüsü uygun olduğu taktirde. Tabi ki değişik bir proje oluyor ada mutfağı tercih etme sebepleri müşterilerimizin. Genelde daha hareketli bir mutfak projesi isteyen, biraz daha şık durduğu için ada mutfağı tercih edebiliyor müşterilerimiz.

Mutfak adaları birçok amaca hizmet eder. Alanda görsel bir çapa olmanın yanı sıra, odanın işlevselliğini ve verimliliğini artırmaya yardımcı olurlar. Ve Ulusal Ev İnşaatçıları Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, alıcıların % 70’inden fazlası mutfağında bir ada istiyor ve % 50’si mutlaka sahip olması gereken bir yer olduğunu düşünüyor.

Daha fazla karşı alan oluşturmaktan tutunda ek koltuklar eklemeye varıncaya kadar, bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birkaç farklı mutfak adası fikri seçtik. Odanızda en iyi şekilde ev dekorasyonu özelliği oluşturmak için birini seçin veya aşağıdaki tasarım öğelerinin çoğunu birleştirin.

Bir ada eklemenin sağlam bir yatırım olduğu açıkça görüldüğünden, ilham almak için en sevdiğimiz mutfak adası fikirlerimizden birçoğunu bir arada topladık.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version