Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Hızlı Kilo Vermek İçin Kalori Yakmanın 8 Kolay Yolu

Hızlı Kilo Vermek İçin Kalori Yakmanın 8 Kolay Yolu

0

Hızlı kilo vermek için; gün boyunca daha fazla hareket etmenin ve aynı anda daha fazla kalori yakmanın sekiz kolay yolunu açıklıyoruz. Unutmayın; her gün 30 dakikalık orta yoğunlukta egzersiz sizin daha sağlıklı bir yola girmenizi sağlar.

Artık gün içinde ne kadar aktif olduğunuzu düşünmeyi bıraktınız mı? Siz de birçok kişi gibi yeterince hareket etmeyenlerden olabilirsiniz. Son araştırmalara göre 17 yaşın üzerindekilerin yarısından fazlası yeterince egzersiz yapmıyor. 13-17 yaş arasındaki gençlerin yalnızca yüzde ikisi fiziksel aktivite yönergelerini karşılıyor. Obezite, diyabet ve depresyon oranlarının artması hiç şaşırtıcı değil. Egzersizi bir angarya olarak düşünmek yerine, daha sağlıklı olmak için gidilen bir yol olarak düşünmeliyiz. Günde 30 dakikalık orta dereceli egzersiz, önemli sağlık yararları sağlayabilir ve en yoğun yaşam tarzlarına bile adapte edilebilir.

Kalori Yakan Aktiviteler
Hızlı kilo vermek için kalori yakan aktiviteler

Adımlarınızı Takip Etmek İçin Uygulamalardan Yardım Alın

Adımları saymak, fiziksel aktivitenizi artırmak için harika bir motivasyon kaynağıdır. Akıllı telefonlar, akıllı saatler ve fitness uygulamaları, günlük adım sayınızı hesaplamayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. 2015 yılında yapılan bir araştırma, fitness takip aracı takmanın fiziksel aktiviteyi haftada 38 dakika daha artırdığını göstermişti. Genel sağlık için günde 10.000 adım atmayı hedefleyin.

Telefonla Konuşurken Hareket Edin

Onlara mobil telefon denmesinin bir sebebi var. Bu yüzden telefonla konuşurken oturmayın ve yürüyün! Ofiste çalışıyorsanız squat, lunge ve calf raise hareketlerini yapın. Daha büyük bir meydan okuma için, ters elinizle ayak parmaklarınıza dokunurken tek ayak üzerinde dengede durmayı deneyin.

Hızlı Kilo Vermek İçin Fiziksel Aktiviteyle Sosyalleşin

Çoğu zaman arkadaşlarımızla ve ailemizle görüşmenin, sosyalleşirken yiyip içmemiz gerektiği anlamına geldiğini düşünüyoruz. Ama Covid sırasındaki kapanmaların gösterdiği gibi durum böyle olmak zorunda değil. Yürürken konuşmak adına parkta, plajda veya koşu parkurunda buluşun.

Akşam Yemeğini Kendiniz Yapın

Paket veya hazır yiyeceklere güvenmek yerine, kendi yemeklerinizi pişirin. Evet, biraz daha uzun sürebilir ama daha fazla hareket ettikçe daha fazla kalori yaktığınız için bu zamanı boşa harcamış olmuyorsunuz. Ayrıca daha sağlıklı yiyeceklerin de tadını çıkarmış olacaksınız.

TV Kumandası Kullanmayın

Kayıp bir TV kumandasını aramak için 10 harcayabilir ama oysa koltuktan kalkıp kanalı elle değiştirmek sadece saniyeler alır. Daha fazla hareket etmenize yardımcı olması adına, uzaktan kumandadan pilleri çıkartın. Böylece kanepenizdeki sabit pozisyonunuzdan kalkmanız ve televizyona yürümeniz gerekir. Ekstra bir antreman için her kalktığınızda 10 squat yapın.

Aracınızı Kendiniz Yıkayın

Birileri sabah egzersizi yaparken sizin kirli aracınızı oto yıkamaya götürmeniz ve orada kahve yudumlamanız kulağa hoş gelebilir. Ama bu işi kendiniz yaparak sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Eski kıyafetlerinizi giyin, müziği açın ve biraz D vitamini alırken aracı temizleyin.

İş Yerinizde Boşluklarda Antreman Yapın

Antrenmanda arkadaşlara sahip olmak, egzersiz yapma motivasyonunuzu artırır. Başkalarının size güvendiğini biliyorsanız, bir antrenmanı kaçırmak daha fazla hareket etmenize yardımcı olması adına, zor olur. İki veya üç iş arkadaşınızdan bir antrenman grubu kurun ve biraz enerji harcamak için öğle yemeğinde masanızdan uzaklaşmaya çalışın.

Hızlı Kilo Vermek İçin TV İzlerken Hareket Edin

En sevdiğiniz TV programı sırasında ve reklam aralarında hareketsiz oturmak yerine, bu zamanı esnemek, yoga yapmak, bir parça fitness ekipmanı kullanmak, bir kuvvet antrenmanı programını tamamlamak ve hatta ütü yapmak için kullanın. Televizyon izlemeyi fiziksel olarak daha aktif hale getirin ve her gün yaktığınız kalori miktarını artın.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version