Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Kalori Hesabı Hakkında

Kalori Hesabı Hakkında

0

Temel olarak kalori hesabı kilo vermek için harcadığımız enerji, aldığımız enerjiden daha fazla olmalıdır. Ben X diyetini yaptım, şunu hiç yemedim ya da yedim kilo verdim demenizin nedeni hepsinin kalori açığı oluşturmasıdır. Ancak kalori hesabı sağlıklı kilo vermek için bir öncelik değildir.

Vücudumuzun daha karmaşık bir fizyolojisi vardır kalori hesaplamaları bir formülasyon üzerine kuruludur ve birçok faktörü devre dışı bırakır. Vücudunuzun kalori yakma şekli, yediğiniz yemeğin türü, vücudunuzun metabolizması ve hatta bağırsağınızda yaşayan organizmaların türü dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır.

kalori hesabı

Bir başkasıyla aynı sayıda kalori yiyebilir, ancak kilonuz söz konusu olduğunda çok farklı sonuçlara sahip olabilirsiniz. Vücudumuzun metabolik işlevlerini yerine getirebilmek için enerjiye ihtiyacı vardır. Yani aslında tüm diyet gruplarında kalori çok önemlidir. Ancak çoğu birey şunu karıştırıyor ki diyet yaparken kalori sayarak kilo verilebilir. Aslında kilo verirken kalori saymak yerine kaliteli kilo vermek önemlidir.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version