Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Beğenilmek İçin Uygulayabileceğiniz Kurallar

Beğenilmek İçin Uygulayabileceğiniz Kurallar

0

Yeni insanlar tarafından beğenilmek ve onlarla tanışmanın telefon uygulamaları üzerinden yürüdüğü günümüzde kendinizi karşı tarafa beğendirebilmek için 0.07 saniyeniz var. Her şeyi dogru yaparsanız, bu süre bile yeterlidir.

Son zamanların popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder, beğendiklerimizi sağa, beğenmediklerimizi sola attığımız yeni bir dünya oluşturdu ve bu potansiyeli gören rekabetçi programcılar, harıl harıl çalışarak yeni alternatifler üretmeye başladılar. Tinder’ın rastgeleliğinden biraz olsun arınmış bir program olan Hinge, Facebook üzerinden çalışıyor ve karışınıza Facebook arkadaşlarınızın arkadaşlarını çıkarıyor. Happn ise GPS ile gün içerisinde nerelerde gezindiğinizi görerek güzel kızlara nerelerde denk geldiğinizi hesaplıyor. Tastebuds ise sizinle aynı müzik zevkine sahip kadınları bulmak için müzik koleksiyonunuzu kulanıyor.

Bunlar piyasadaki çöpçatan programlarının sadece birkaçı. Online buluşmalar artık çağımızın önemli bir parçası halini aldı ve artık sadece tek gecelik ilişkiler için kullanılmıyor. Yakın zamanda Chicago üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyada evliliklerin üçte biri artık online tanışma hikayeleri ile başlıyor ve bu rakamın yükselmesi bekleniyor. Parmaklarınızın ucunda böylesi bir güç varsa neden kullanmayasınız ki? Yoksa siz bu çöpçatan dünyasından haberi olup da birileriyle tanışma konusunda pek başarılı olamayanlardan mısınız?

Unutmayın: Bu dünyada bir kadını etkilemek için sadece bir saniyeden az bir süreniz var. Aşağıda bilimsel olarak kanıtlanmış ipuçlarını kullanın ve bir daha asla yalnız uyumayın.

Beğenilmek için fotoğraf kurallarını öğrenmelisiniz

Fotoğraf koleksiyonunuzda yüz ve vücut çekimlerinin olduğu 5 fotoğraf olmalı. Bu fotoğraflardan biri hareketli (dışarıda çekilmiş fotoğraflar %19 daha çok ilgi çekiyor), biri ise tamamen tıraşlı olmalı. Kadınlar, istediğiniz zaman temizlenmeyi iyi bildiğinizi görmeli. Evcil hayvanınızla beraber poz verdiginiz yada arabada ve ya da barda çekilmiş fotoğraflar işinize yaramaz. Kayak gözlükleri ve güneş gözlüğü de yüzünüzü gizlediği için kaybettirir. Ayrıca selfie’ler ve üstsüz fotoğraflar da kadınlara itici geliyor. Başınızın dik, göğsünüzün kabarık, duruşunuzun iyi olduğu bir fotoğraf işinizi görecektir.

Bir arkadaşınıza 30 saniyelik videonuzu çektirin

Özel bir şey yapmanıza gerek yok. Ortalıkta gezinin gitsin. Doğal gözükmeniz, daha fazla poz vermeniz lehinize olacaktır. Ayrıca videoyu daha sonra inceleyebilir ve içerisinden iyi çıktığınız kareleri fotoğraf olarak kullanabilirsiniz. Araştırmalara göre kadınlar kameraya bakmadığınız fotoğrafları daha çekici buluyor.

Beğenilmek için kısa kesin

Hiç kimse kendinizden uzun uzun bahsettiğiniz profil yazılarını okumaz. Uzun anlatımlardan kaçının. Ağdalı cümleler ve felsefik sözler yazmayın. Az ve öz bir not bırakın. Daha gizemli görüneceksiniz. Sevdiğiniz şeylerden bahsedin. Köpeğinizi gezdirmekten ya da tekne sürmekten hoşlandığınızı yazın. Böylece size yazmak isteyen bir kadının size soru sorması kolaylaşacaktır.

Beğenilmek istiyorsanız biraz da kusurlarınızdan bahsedin

Kusurlarınızdan bahsetmek sizi doğal ve samimi gösterecek sizi mükemmel olduğunu iddia eden yüzlerce erkeğin önüne geçirecektir. Sesim çok kötüdür ya da Game of Thrones’a gerçek anlamda bağımlıyım” gibi cümleler yazabilirsiniz.

Merak uyandırıcı bir cümle ile bitirin

Profil yazınızın sonu ilginç olursa kadınların kontrol etmesi en zor olan güdüsü merak unsurunu devreye sokarsınız. Örneğin; Bir seferinde bir ayının saldırısından canlı kurtuldum. Nasıl oldu dersin?‘ benzeri bir cümle yazdığınızda, kadınlar otomatik olarak cevabı duymak isteyecek ve size yazacaktır. Bu şekilde çok daha fazla kadınla sohbet edebilirsiniz.

Bitmemiş cümlelerle mesajlaşın

Bir kadına mesaj yazarken önce cümlenizin yarısını gönderin. Biliyor musun? ile başlayıp daha sonra cümlenizi tamamlayın. Bu şekilde karşınızdaki kadının dikkatini daha çok çekebilir ve onu cümlenin devamını kafasında kurmaya zorlayabilirsiriz. Dikkatini çekmeyi başardığınızı düşündüğünüzde cümlenizin devamını yazın. Çok önemli bir şey yazmanıza gerek yok. …seni X kafede görmüş olabilirim ya da senin şu arkadaşını tanıyorum yazabilirsiniz. Beynimizin yarım cümleleri tamamlamaya eğilimi vardır. İlk mesajınızı bu şekilde attığınızda onun dikkatini daha çok çekebilirsiniz. Bazı kadınların günde 50ye yakın mesaj aldığını düşündüğünüzde se am tatlım yazmaktan çok daha mantıklı olduğunu göreceksiniz.

Hemen buluşun

Uzun süre buluşmazsanız, karşınızdaki kişinin kafasında sizin nasıl biri olduğunuza dair fanteziler türemeye başlayacak ve beklenti son derece yükselecektir. Böyle bir durumda sizinle tanıştığında hayal kırıklığına uğraması işten bile değildir. Yapılan araştırmalara göre ilk mesajlaşmadan 7-10 gün sonra buluşmanın ideal olduğu bulgulandı. Kısacası, başka erkeklerle konuşmaya başlamadan o kadını yemeğe çıkarmalısınız.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version