Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Evinizi Boyatırken Aklınızda Bulunsun!

Evinizi Boyatırken Aklınızda Bulunsun!

2

Evinizi boyatırken ya da kendiniz boyarken çok daha kolay ve başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, bu ipuçlarına bir göz atmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir; Duvar Dekorasyonu İle İlgili Tüm Yazılar

Evinizi tamamen beyaza boyamak evinize aydınlık, havadar ve geniş bir görünüm kazandırır. Eviniz boş bir tuval gibidir. Ona istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ancak beyaz, evinize aynı zamanda soğuk bir hava da katar.

Evinizin duvarlarını pencere, kapı ve buna benzer diğer ahşap unsurlardan bir-iki ton koyu boyamanız evinizin hala aydınlık ve ferah olmasını sağlar. Bunun yanı sıra tam beyaz ve bir iki ton koyu boya arasındaki kontrast evin mimari detaylarını daha belirginleştirir ve evinize daha şık bir hava katar.

İlginizi Çekebilir; Ev Dekorasyonu İle İlgili Tüm Yazılar

Evinizin tek bir duvarını koyu renge boyamak odanıza bir odak noktası oluşturur. Duvar yerine sadece pencerelerinizi koyu renk boyamanız da aynı etkiyi yapacaktır. Bu şekilde odak noktasını odanızın pencerelerine yönlendirmiş olursunuz.

Dört duvarıda koyu renge boyamak duvarları sanki birbirine yaklaşmış gibi gösterir. Görünüşte odanız sanki küçülmüş gibi olur. Ancak eviniz çok daha sıcak ve samimi bir görüntü alır.

Özellikle alçak tavanlı evlerde duvarları daha uzun göstermek için duvar boyanızı tavan boyanızda devam ettirerek odanızın daha yüksek gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Renk ve Boya Seçimi İçin Yararlı İpuçları

Tavanda koyu renk boya kullanmanız sanki tavanınızı daha alçakmış gibi gösterir. Bu uygulamayı çok yüksek tavanlı evlerde yapabilirsiniz. Yüksek tavan evlerde boşluk hissi uyandıracağından koyu renk boya bu tip evlere daha samimi bir hava katar.

Evinizi boyatırken koyu rengi zeminde uygulamak odayı geniş gösterecektir. Koyu renk zemin odanıza daha sıcak bir hava katacak ve eşyalarınıza hoş bir zemin oluşturacaktır.

İlginizi Çekebilir; Duvar Boyası – Duvarları Hangi Renge Boyatmalı?

2 YORUMLAR

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version