Ana Sayfa Dekorasyon Evinizin Dekorunu Yaza Hazırlayın

Evinizin Dekorunu Yaza Hazırlayın

0

Evinizin camlarının açık kaldığı, balkon kapılarının ise gün boyu kapanmadığı yaz aylarına geldik. Yaz denildiğinde her ne kadar da akla ilk gelen yaz tatili olsa da tabii herkes için bu her zaman pek de mümkün olmayabiliyor. Biz de bu nedenle şehirden uzaklaşamayıp yaz atmosferini yaşam alanlarına kodlamak isteyenler için bazı öneriler hazırladık. Birkaç hafta değil uzun süren bir tatil atmosferini 5 adımda evinize getirebileceğiniz önerilerimizi keyifle hayata geçirebilmenizi dileriz.

Uzun Süren Yaz Akşamları İçin Özel Alan

Havaların geç kararmasıyla daha uzun süren akşam saatlerini, daha keyifli hale getirmek için kendinize sohbet ve bir yemek köşesi oluşturabilirsiniz. Bu köşeyi varsa balkon ya da bahçenizde yoksa da evinizdeki en ferah alana yapabilirsiniz. Yemek sonrası keyifli sohbetler yapabileceğiniz köşenize, yazın enerjisini yansıtmak için rengarenk açan çiçekleri de dahil edebilirsiniz.

İç Mekan Bitkilerine Yer Açın

Canlı bitkilerin yaşamımıza kattığı enerjiyi evinizin her bir köşesine yaymak için iç mekan bitkilerinizi artırabilir yoksa da yenilerini edinebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça tercih edilen starliçe, monstera, areka, difenbahya ve sukulent gibi çiçeklerle salonunuzu donatabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda yeşilin sakinleştirici gücüyle buluşurken aynı zamanda da çiçeklerin sunacağı dekoratif görünümle de yaz ruhunu yaşayabilirsiniz.

Yaz Renkleri Her Yerde

İçinizi açan ve size mutluluk veren yaz renklerini, ister mobilyanıza ister duvarınıza isterseniz de ev tekstili ürünlerinizde mutlaka tercih edebilirsiniz. Koyu renklerden kaçınarak seçeceğimiz dekoratif ürünler, halı ve perdeler, kırlentler, mevsimi sembolize eden figürlerle renklerin sihirli dünyasının farkına yaz boyu varabilirsiniz.

Daha Soft ve Minimal Bir Dizayn

Yaz aylarında, daha soft ve minimal dekorasyon detaylarını yaşam alanlarınıza adapte etmeniz, hem daha çok hareket hem de daha ferah bir yaşam alanı oluşturmanız için doğru olacaktır. Kalın ve yünlü halılar yerine kilim; fonlu perdeler yerine ince tüller tercih edebilirsiniz. Masa ve sandalye seçimlerinizi ise katlanabilir mobilyalardan yana yapabilirsiniz.

Doğal Dokuları Evinize Taşıyın

Hasır ve pamuklu dokularla seçeceğiniz mobilya ve eşyalarla dekorasyonunuzda doğal çizgiyi baştan oluşturabilirsiniz. Evlerin baş tacı olabilecek gerçek ahşap dokusunu, yemek masasından dolaba kadar hemen hemen her bir parçada tercih edebilirsiniz. Evinizdeki doğallığı hazeran detaylı dekoratif ürünlerle ve mine, yasemin, lavanta gibi yaz çiçeklerinden hazırlanmış oda kokularıyla tamamlayabilirsiniz.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version