Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Yatsan Yatak ile Keyifli Uykular

Yatsan Yatak ile Keyifli Uykular

0

Yatsan yatak herkesin farklı olduğu bilinciyle, yaratıcı çözümler üreterek tasarlanan Yatsan yatak modelleri arasından eşiniz ve sizin birlikte kuracağınız yaşam tarzına, zevklerinize ve ihtiyacınıza uygun olan tasarımı bulmak için, yatak sistemlerini ayrıntılarıyla inceleyip ipuçlarını takip etmeniz yeterli.

Yeni bir hayata adım atarken ihtiyaç listenizin ön sıralarına uyku sağlığınızı korumanın yanı sıra dinlenmenizi ve keyifli bir uyku sürmenizi sağlayacak olan, üstün teknolojileri doğal malzeme ile birleştiren ideal yatak tasarımını not etmeyi unutmayın. Ayrc Bknz: Lova Yatak ile Kaliteli Uyku İçin

Örneğin; hafızalı sünger teknolojisi Visco malzemeyle bedeninizi algılayan, dayanıklı yay sistemleriyle baştan ayağa kadar tam anlamıyla vücudu destekleyen, saf pamuk, yün, bambu ve kaşmir gibi çeşitli doğal dolgu malzemeleri sayesinde hava dolaşımı sağlayan, lifli dokusuyla vücut ısısını dengeleyen, hijyenik özellikleriyle sağlığınızı gözeten yeni nesil yataklar arasında en uygun olanına karar verebilen 5 Zone Pocket Yay Sistemi, bedeni uyku süresince farklı sertlik derecesine sahip 5 ayrı noktadan destekler. Bu sistem sayesinde yatay pozisyonda gereken desteği bulan bedende kan akışı düzene girer, istem dışı hareketler azalır.

Birbirinden bağımsız torbalara yerleştirilmiş yaylardan oluşan sistem sayesinde farklı kilo, boy ve yatış pozisyonuna sahip eşler bile birbirini rahatsız etmeden uyuyabilir. Üstelik konforu yıllarca hiç eksilmeden. Ayrc Bknz: Yatak Odası İçin Yenileme Zamanı

7 Zone Pocket Yay Sistemi: Beden ağırlığı ve kıvrımlarının farklı basınç değerlerine karşılık 7 farklı bölgeden verdiği destekle en uygun uyku pozisyonunu almanızı sağlar. Omurganın doğal pozisyonunu destekler. Bu özel yay sistemi kan basıncını dengeleyerek yatakta dönmeleri azalırken eklem ve kas ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

Visco: Uzay teknolojisi ile geliştirilen visco, vücut ağırlığına ve ısısına bağlı olarak hareket ederek bedeni yatay ko-numda en ideal biçimde destekler. Kan akışı dengelenirken dolaşım sorunları ortadan kalkar.

Lateks: Kauçuk ağacından üretilen ve tamamen doğal olan bu malzeme, yatak içerisinde hava dolaşımını gerçekleştirip sıcaklığı dengeleyerek sağlıklı bir uyku ortamı sağlar.

Yatsan Yatak ile Sağlıklı ve Keyifli Bir Uykunun Püf Noktaları

Atılacak doğru adımlar ile uyku kalitenizi arttıracak olan kusursuz bir uyku için Yatsan’ın önerilerine kulak verin;

  1. Yatağınıza her gün aynı saatte girip sabah aynı saatte kalkmayı deneyin. Hatta bunu hafta sonları bile uygulayın. Bunu yapmak biyolojik saatinizi senkronize edecektir.
  2. Her gece yatmadan önce aynı şeyleri yaparak kendinize bir uyku rituell oluşturun. Genelde ebeveynlerin adeta bir ritüel şeklinde çocukları için oluşturmaya çalıştığı uyku düzeni yetişkinlerde de işe yarayabilir. Böylesi bir rutin, bedene sakinleşip gece uykusuna hazırlanma sinyali verir. Ayrc Bknz: Uyku Sağlığı ve Önemi
  3. Akşam erken saatte rahatlayıp yorgunluğunuzu atmaya çalışarak dikkatinizi dağıtan düşünceler ve kaygılarla uykunuzu kaçırmasına izin vermeyin.
  4. Kendinize dinlendirici bir uyku ortamı yaratın.
  5. Serin, sessiz ve karanlık bir odada, rahat ve bedeni destekleyici bir yatak ve bazada uyuyun.
  6. Televizyon, laptop, akıllı telefon vb. tüm elektronik aletleri yatak odasının dışında tutun.
  7. Yatmadan önce atıştırmak yerine sakinleştirici bir bitki çayı içmeyi deneyin.
  8. Ilık bir banyo yapın ya da duş alıp rahatlayın.
  9. Yumuşak ve vücudunuzu sıkmayan pijamaları tercih edin.
Yatsan Yatak ile Sağlıklı ve Keyifli Bir Uykunun Püf Noktaları

Yatağınızı Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Yeni evlenecek olan çiftlerin alışveriş listesinde yer alan zorlu kararlar arasındaki yatak seçimi şüphesiz konu ile ilgili araştırma yapmayı gerektiriyor. Ömrümüzün büyük kısmının uykuda geçtiğini düşünecek olursak en iyi yatağı seçerken piyasadaki onlarca çeşit ve boyutta ki model arasından size uygun olanını seçip sahip olmak çok da zor değil. İşte kararınızı vermeden önce dikkat etmeniz gerekenler;

Bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyin

Ağrılar içinde mi uyanıyorsunuz? İyi uyuyamıyor musunuz? Yeni evinizi kurarken seçenekleri taramadan önce kişisel ihtiyacınızı ve evlilik listenizde yatağınız için ayırdığınız bütçenizi belirleyin.

Alışverişe başlamadan önce hazırlık yapın

Satın almadan önce bireysel ihtiyaçlarınıza uygun yatak boyutu ve tipine karar verip seçenekleri araştırın.

Doğru tipte bir mağaza seçin

İşe güvendiğiniz bir marka ile başlayın. Size doğru bilgiyi sunacak ve ilgi gösterecek bir satış mağazası bulmaya çalışın. Nereden alışveriş edeceğinizi bilmiyorsanız aile ve arkadaşlarınızdan tavsiye isteyin.

Satış görevlilerinin görüşlerinden yararlanın

Yatak seçiminizi yaparken sizi yönlendirebilecek bilgili kişilere danışın. Soru sorup gerektiğinde detaylı açıklama isteyin. Satış görevlisinin yeterince bilgili veya yardımcı olmadığını düşünüyorsanız başka bir mağazayı deneyin.

Yatağınızı deneyimlemeden almayın

Mağazaya gittiğinizde uyku testini uygulayın. Ayakkabılarınızı çıkarıp farklı tipte yatak modelleri üzerine uzanıp çeşitli pozisyonlarda yatmayı deneyin. Yatak alışverişine çıkarken rahat bir pantolon giymeyi de ihmal etmeyin.

Yeterli zaman ayırın

Yatakları test ederken genelde uyuduğunuz pozisyonu daha uzun süre deneyin. İnsan bedeninin yatağın desteğini tam olarak hissedebilecek kadar rahatlaması 15 dakika sürebilir. O yüzden acele etmeyin, mağazada ne kadar zaman geçirirseniz verdiğiz karardan ileride pişman olma ihtimaliniz de o kadar azalır.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version