Ana Sayfa Dekorasyon Yosun Sanatı ile İyileştiren Dekorlar

Yosun Sanatı ile İyileştiren Dekorlar

0

Peyzaj çalışmalarıyla iç ve dış mekânlara hayat veren Green Wall Moss, doğanın kalbi olarak tanımladığı yosun dan adeta sanat eserleri oluşturuyor. Uzun yıllar dokusunu, tazeliğini ve doğallığını koruyarak bulunduğu alanı güzelleştiren tasarımları markanın kurucu ortağından dinliyoruz.

Green Wall Moss Nedir?

GWM ailesi olarak peyzaj alanında yaptığımız çalışmalar sırasında yolumuz, 2016 yılında Atatürk Havalimanına yaptığımız dikey bahçe tasarımı sayesinde değişmeye başladı. Bu özel tasarım dikey bahçe koleksiyonumuz dünya genelinde sanatseverlerin dikkatini çekti. Bu sanatı dünya genelinde paylaşmak için büyük bir araştırma içerisine girdik. Yurtdışından getirttiğimiz yosunların stabilize olarak mumyalanmış halde ölümsüzlük kazandığı bilgisini edindik ve tasarımlarımızda bu yosunları ve bitkileri kullanmaya başladık. İlk zamanlarda Avrupa’dan ithal ettirdiğimiz stabilize yosunları şimdilerde kendimiz üretip Avrupa’ya ihraç edecek konuma gelmemizden büyük övünç ve gurur duymaktayız.

Yosun Sanatı Nedir?

Yosun Sanatı Nedir?

Öncelikle yosun doğanın kalbidir. Doğayı dikkatlice gözlemlediğinizde eşsiz güzelliklerle dolu olduğunu fark edersiniz. En büyük ilham kaynağımız doğanın kendisidir. Doğa taklit edilemez ama elimizden geldiğince doğayı sanatımıza yansıtmaya çalışıyoruz. Sanatımızı bir ressamın tuvaline ruhunu aşkla yansıtıp işlemesi gibi doğa ile bağ kurarak ve enerjimizi duvarlara yansıtarak yaşam alanlarının estetiğine dokunmaya devam edeceğiz.

Tasanmlarınız Hangi Mekânlar da Tercih Ediliyor?

Tasarımlarımızı istediğiniz her mekâna entegre edebiliyoruz. Koleksiyonlarımızı doğadan ilham alarak evlerinize, ofislerinize, güzellik merkezlerinize, kliniklerinize, fuar alanlarınıza, restoranlarınıza, kafelerinize, yani hayatlarınızın her alanına ince dokunuşlarla yerleştirebiliyoruz.

Yosun Tasarımlarının Mekânlara Faydaları Neler?

Yosun koleksiyonlarımızla günlük hayatınızdaki stres ve sıkıntılardan bir nebze olsun uzaklaşabilmeniz için iç mekânlarınızda kendinize ait ufak bir doğa köşesi oluşturabilirsiniz. Canlı bitkilerin devamlı olarak su, güneş ve bakım istemesinden farklı olarak stabilize yosun koleksiyonlarımız, iç rnekânlarda doğal ve sakinleştirici bir ortam oluşturulmasına vesile olur. Sürdürülebilir ve ekolojik olmasının yanı sıra antialerjiktir. Sürdürülebilir, ekolojik ve antialerjik olan yosun koleksiyonları, iç mekânlarda doğal ve sakinleştirici bir ortam kurgulamaya yerdımcı oluyor. Yosun dikey bahçeleri, su, ışık ya da ısı gibi yaşamsal faktörlere ihtiyaç duymadan uzun yıllar güzelliğini koruyabiliyor.

Yosun Dikey Bahçe Tasarımlarının Bakımları Nasıl Yapılıyor?

Yosun dikey bahçeleri “dondurulmuş’ veya “mumyalanmış” olarak su, ışık ya da ısı gibi yaşamsal faktörlere ihtiyaç duymadan uzun yıllar güzelliğini koruyabilirler. Bu yosunlar bir dizi işlemden geçer ve bu işlem ile birlikte iç mekânlarda orijinal dokusunu, tazeliğini ve doğallığını kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilirler.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version