Ana Sayfa Dekorasyon Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

0

Yazlık ev dekorasyonu fikirlerimize bir göz atmanız, yazlıklarınızın çehresini değiştirebilir. Yazın ağır halılarınızdan kurtulun. Onun yerine kilimler, hasır paspaslardan faydalanın.

İlginizi Çekebilir; Hamak…Yazın Olmazsa Olmazı!

Yazın gelmesi ile birlikte…

Yazın gelmesi ile birlikte evlerimiz de dekorasyon telaşı da başladı. Kimimiz yazlık evlerimizi yeniden elden geçirirken, kimimiz kışlık evimizde yazı nasıl daha serin geçiririm telaşına düştük.

İlginizi Çekebilir; Yazlık Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

Yazlık ev dekorasyonu için açık renkler tercih edin.

Yazlık evlerinizde kullanacağınız mobilyalarınızı kendiniz de açık renklere boyayabilirsiniz. Yazlık evlerde cıvıl cıvıl renkler kullanmaktan kaçınmayın. Kışlık evinizde kullanamayacağınız renkleri yazlık evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pembe, yeşil, turkuaz, turuncu, sarı ve diğer canlı renkleri evinizin her odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Evinize Renk Katacak Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri – İkea’dan

Mobilyalarınızda hafif malzemeleri tercih edin.

Hasır, bambu, rattan, ferforje gibi malzemelerden yapılmış takımlar yaz ayları için çok uygun olacaktır. Hafif malzemelerden yapılmış mobilyaları yazlık bir evde çok daha rahat kullanabilirsiniz. Rattan, bambu gibi malzemelerden yapılmış doğal tonlarda mobilyalar yazın evinize daha da bir serinlik verecektir.

İlginizi Çekebilir; Yazlık Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

Fazla mobilyadan kaçının.

Az eşya evinizi daha ferah gösterecektir. Bir mobilyayı birden çok amaçla kullanabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi uzun bir pufla yemek odanızdan oturma odanıza bir geçiş yapabilir ve iki tarafta da bu pufu kullanabilirsiniz. Demir mobilyalarda yazlık evlerde kullanabileceğiniz çok romantik ve dekoratif malzemelerden birisi. Demir veya ferforje masa ve sandalyeleri hem evin içinde, hem de balkon veya bahçelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Demir yatak karyolaları ile yazın serin serin uyuyacağınız, romantik odalar hazırlayabilirsiniz. Eski bir sehpadan hoş bir yatak başı komodini oluşturabilir, eski bir aynadan nostaljik bir tuvalet masası hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; 2020’nin Salon Dekorasyonu Moda Trendleri

Deniz temasını evinizin dekorasyonunda kullanın.

Döşemeleriniz de olsun, aksesuarlarınız da olsun denizi hatırlatan ögeleri dekorasyonunuz da kullanın. Eve kendinizi şımartacak bazı aksesuarlar koyabilirsiniz. Örgüden bu salıncak iyi fikir olabilir. Eviniz bahçeli ise alternatif oturma köşeleri hazırlayabilirsiniz. Örneğin, sabah gölge olan tarafta bir kahvaltı köşesi.

İlginizi Çekebilir; Evinize Renk Katacak Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version