Ana Sayfa Dekorasyon Tropik-Botanik Dekorasyon Stili

Tropik-Botanik Dekorasyon Stili

0

Turuncunun parlak yeşille buluştuğu, pembenin maviye göz kırptığı çiçekler, papağanlar, iri yapraklı bitkiler eşliğinde bu yaz egzotik tropik-botanik iklimlerden ilham alıyoruz. Havalar ısınmaya başlayınca evlerde de bir hafifleme, ferahlama dönemi başlar. Kışlık dokumalar, koyu renkli pekçok şey rafa kalkar. Hatta bazı evlerde halılar bile yerini ince kilimlere bırakır.

Her yıl tekrarlanan bu ritüel dekorasyonu yok etmek ya da öylesine, boşmuş havası oluşturmak eş anlamlı olmamalı. Bu yüzden yaz aylarında sıcak iklimle örtüşen, içinizi ferahlatan bir stile geçiş yapılabilir ve tropik-botanik stilde olduğu gibi bolca yeşile, çarpıcı desenlere ve renklere yer açarak dinamik bir hava oluşturabilirsiniz. Size ilham veren bir fotoğraf bulun ve bundan yola çıkarak ilham panonuzu oluşturun.

Tropikal İklim Dekorasyonu

Ancak dikkat: Bitkilere bolca yer açın. Çünkü sadece dekoratif anlamda katkı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda havadaki toksinleri yok eder, oksijen seviyesini yükseltir, havayı tazeler, iyi hissetmenize yardımcı olur. Tropik+botanik stilin ana malzemesi metal. Doğallık hissini pekiştirdiği gibi ışıltı da katar. Parlak altın, bakır ve roze yüzeyler sert endüstriyel etki ile vahşi ormanın mükemmel uyumunu yansıtır.

Stilin öne çıkan desenlerini geometrik ve etnik desenlerle kombinlemek görsel dengeyi sağlar. Mesela bol yaprak desenli bir koltuğu siyah, beyaz baklava desenli bir kilimle kullanın. Küçük ve dar bir salonda boğucu duracağından stili desenlerle uygulamak yerine biblo, pano ve yastık gibi tamamlayıcı aksesuarlarda deneyin. Mobilyalarınız açık ahşapsa botanik ağırlıklı, beyazsa tropik ağırlıklı seçimler yapın. Küçük alanda karmaşa oluşturmaması için tek desen üzerine yoğunlaşın.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version