Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Thanx&Co ile eğlenceli ve yaratıcı dekorasyon fikirleri

Thanx&Co ile eğlenceli ve yaratıcı dekorasyon fikirleri

0

Böyle eğlenceli, keyifli, göz alıcı dekorasyon ürünleri getirdikleri için Thanx&Co’nun sahibi Zeynep Ilıcalı‘ya bir teşekkürde bizden olsun dedik ve Ulusa’taki mağazaya gittik.

RENGARENK DESENLİ YASTIKLAR, el şeklinde aksesuarlar, çimden koltuk, varilden büfe, su borularından askılar. Etiler’deki Thanx&Co‘da her ürün birbirinden eğlenceli. Yaratıcısı’da Acun Ilıcalı’nın eşi Zeynep Ilıcalı. Renklerin arasında ki bu güzel kadın son derece yaratıcı. Biraz sohbet, bolca ürün arasından ofisin yolunu tuttuğumuzda bile aklımız oradaydı…

Tahanx&Co Zeynep Ilıcalı’nın belki de çocukluk hayali. Çünkü o ailesinde çok fazla mimar ve mühendis olduğu için hep mimar olma eğilimindeymiş, ama işletme okumuş. Günlerden bir gün yaşayacağı evin tasarımı için içmimar kardeşler Iraz ve Emrah Kutlar ile çalışmaya karar vermiş. Bu çalışma sırasında Ilıcalı’nın hiç mimariye, aksesuara ve detaylara olan ilgisi ve bilgisi sonrasında ortak bir çalışmaya dönüşmüş. Birrkaç ev projesinden sonra da hem yurtdışında beğendikleri markaları getirebilecekleri, hemde genç Türk tasarımcılara platform olabilecekleri bir yer açmaya karar vermişler.

Tahanx&Co’nun amacı çok farklı tasarımcıları kendi bünyelerinde toplayıp ulaşılabilir hale getirmek.

Tam teşekkürlü ürünler

Thanx&Co’nun adı ‘teşekkür’ kelimesinden geliyor. Çünkü öncelikle buradan satılan her ürünün belirli bir yüzdesi yardım kuruluşları için birikiyor. İhtiyaca göre bazen bir yardım vakfına, bazen Doğu’da bir okula bağışlanıyor. Sürekli yardım etkinliklerini ve kuruluşlarını takip ediyorlar. Ayrıca Thanx&Co genç tasarımcılar için bir platform oluşturuyor. Bazen iyi bir fikri olup imkansızlıktan hayata geçirememiş tasarımcılara el uzatıyor, bazen de üretip kendini gösterememiş olanların ürünlerini sergiliyorlar. Son teşekkür ise doğaya… Thanx&Co’daki ürünlerin malzemeleri kullanılan boyalardan minik aksamlara kadar herşeyi tamamen doğa ile uyum içinde.  Atıl olan bazı ürünler de burada bir tasarım objesi olarak karşımıza çıkıyor. Mesela su borularından tasarlanmış bir şamdan ya da ceketlerinizi asacağınız bir askılık.

Ürünler nereden geliyor?

“Ürünler çok farklı ülkelerden geliyor. Arnavutluk’ta bir tasarımcı araba mezarlıklarında, yani hurda arabalardan sehpa, oturma üniteleri raflar tasarlıyor. Paris’e ithal ediyor. Bunun geliri Arnavutluk’ta şiddet gören kadınlara gidiyor. Beyrut’tan Bojka markası getirtiyoruz.  Gidip yerlerinde görüştük, onlar da bizi çok sevdi. Bizim blduğumuz sinema koltuklarını döşediler. Uzakdoğu’dan duvar süsleri geliyor. Karim Rashid tasarımı, dış mekân mobilyaları getiriyoruz. İsmail Acar’ın markası Tulip Art‘tan aynalar var. Ofis ve evlerde gördüğümüz aksesuar eksiklerini belirleyip bu açığı kapatmak istedik. O yüzden büyük parçalar ve eğlenceli, ve renkli aksesuarlarımız var” diyor Zeynep Ilıcalı.

thanxdecor.com

Hazırlayan *Elif Seyrekbasan (Teşekkürler)

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version