Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Tatili Eve Getiren Dekorasyon

Tatili Eve Getiren Dekorasyon

0

Her yaz tatile gitmek, bahçede yayılmak ya da sahilde keyif yapmak gibi bir lüksümüz olmayabilir. Peki, o zaman ne yapıyoruz? Bir sahil fotoğrafı buluyoruz, plaj hasırlarını asıyoruz ve birkaç ufak hileyle dışarıyı içeri davet ediyoruz.

Sıcak yaz iyice bastırdı. Tam da şu anda pencereden dışarıya bakarken sırtınızda hafif bir serinlik hissediyorsunuz. Burnunuza yoğun yosun ve deniz kokusu geliyor. Sanki yanınızdan tatlı tatlı kokan güneş kremi sürmüş biri geçiyor. Kendinizi aniden ayağınızda flipfloplarınız, başınızda kocaman hasır bir şapka ve rengarenk pareonuza sarılmış buluyorsunuz. Güneş ile denizin yakıcı ve serinletici efektlerini aynı anda hissetmek mükemmel bir duygu.

Fakat o da ne içeriden ince bir ses geliyor, sonra birden yükseliyor ve siz çalan telefonun ziliyle birlikte şehir evinize hızlı dönüş yapıyorsunuz! Tüm bunlar bir hayalden ibaret değil. Elbette tatile gidilir gezilir ama yine de şehirdeki evlere dönüş yapılır. İşte işin püf noktası da burada yatıyor. İçinizdeki tatil özlemini ya da anılarınızda kalan günleri tüm yaz hissetmek, canlandırmak için pratik, heyecan verici ve uygulaması da son derece eğlenceli birkaç fikirden yola çıktık.

Dedik ki duvarınızda derinliği olan bir sahil manzarası olsa ya da tatil köyünün içinden yemyeşil ağaçlar geçen çitlerinden biri odanızı kaplasa, hiç olmadı yaz geceleri hamakta uyusanız veya tropik sahil evlerinden birinin verandası salonunuza taşınmış olsa. Fena olmaz mıydı? Bu fikirlerden yola çıkarak eve nasıl adapte edilebileceğini düşünürken biz bile kendimizi adeta tatile çıkmış, plajda salınmış. hamağa uzanmış, ve elimizde bir bardak soğuk limonatayla bir palmiye altında şekerleme yaparmış gibi hissettik. Umarız siz de bu önerilerle aynı duyguları hisseder ve keyif alırsınız.

Plaj Hasırı

Plaj Hasırı

İki adet plaj hasırını salon duvarınızın üstünden sabitleyin ve sarkıtın, ikisinin arasına rengarenk etnik dokulu bir kumaş parçasını pano gibi asın. İşte salonunuz bahçeniz oldu bile. Birkaç saksı çiçeği, bambu koltuklar ve minderlerle salondaki yaz köşeniz hazır.

Çitten Duvar

İki farklı renkte bahçe çitini alın ve duvarınızın önüne, üstüste gelecek şekilde yerleştirin. Çit aralarından varsa ince sarmaşık dallarını yoksa yapay çiçek dallarını geçirin ve minik bahçe ışıklarıyla süsleyin. Önüne küçük tabureler yerleştirip bir yazlık kapı önü havası oluşturun. Sonrada çayınızı alıp keyfinize bakın.

Plajda mıyım?

Malum plaj mevsimi açıldı ama siz hala evdesiniz. Olsun bu havayı oluşturmak çok zor değil ki. Beğendiğiniz bir sahil fotoğrafının yüksek çözünürlükte olanından duvar ölçü söze uygun bir poster yaptırın ve yapıştırın. Önüne bir salıncak, balıktan askılar, plaj aksesuarları ve elbette güneşlenirken okuyacağınız kitabınızla haftasonu Bahama sahillerinde gibi hissetmemek elde değil.

Sallanırken Rahatlayın

Aslında en bilindik yöntem hamağı pencere önüne asarak yazın tadını içeride çıkarmak. Ama biraz etnik desenli dekoratif yastıklar, hasır sepetler, örtüler, fenerlerle kendinize Afrikanvari bir stil oluşturarak sıcak iklimlerin havasını yansıtabilirsiniz. Elbette pencere önünden bolca çiçek sarkıtmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: Evim Dergisi

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version