Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Lavabo Çeşitleri – Sizin Tercihiniz Hangi Lavabo?

Lavabo Çeşitleri – Sizin Tercihiniz Hangi Lavabo?

1

Banyonuzun odak noktası lavabonun modeli ve fonksiyonu çok önemli.

Lavabo Çeşitleri; Tercihlerinizi yaparken kullanım alışkanlıklarınızı ve dekorasyon stilinizi de düşünün. Seçiminiz yaparken size yön vermesi için kategorilere ayırdık.

Lavabo Çeşitleri

Kolon ayaklı: Geleneksel stilde kullanılan ayaklı lavabo tesisatın çirkin detaylarını kolayca saklar. Banyoda biraz alan kaplar. Düz kenarlı modellere banyo ürünleri yerleştirebilirsiniz.

Tezgahlı kurna modeli: Eskinin kurna modeli yeni banyolarda zarif bir etki yaratır. Geniş çanak kısmı malzemelere alan sağlar. Öndeki metal boru ise havlular için askılık işlevi görür.

Asma lavabo: Asma lavabolar az yer kaplar, ekstra alan yaratır. Farklı stiller için değişik modelleri bulunan lavaboların küçük banyolar için köşe seçenekleri de var.

Hilton lavabo: Hilton tipi lavabolar genelde dolapla tamamlanarak yıkama ve depolama işlevlerini tek üründe buluşturuyor. Geniş aileler için çift lavabolu olanı kullanışlı.

Konsol ayakli: Yekpare porselenden üretilen konsol lavabolar banyoda eskinin romantik Fransız sarayları havasını yansıtır. İkili lavabo versiyonu şık ve oldukça fonksiyonel.

Açık raflı: Dolap yerine açık raf sistemi daha ferah bir görünüm sunar. Alta yerleştirilen ara rafta havlu, sepet ve bakım ürünlerini saklayabilirsiniz. Bu seçenekte rafla aynı genişlikte bir lavabo kullanın.

Armatür satın alırken dikkat!

Banyo armatürü alırken lavabo modelinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Modern bir çanak lavaboda klasik üçlü bir batarya şık durmaz.

Armatür satın alırken dikkat!

Malzeme: Parlak krom hesaplı seçenekler modern banyolarda sık tercih ediliyor. Hem modern, hem de geleneksele yakın bir stiliniz varsa mat nikel doğru seçim. Eskitme pirinç bataryalar ise vintage veya endüstriyel stillerle uyumlu.

Teknik detaylar: Lavabo tek delikliyse mono kumandalı ve tek çıkışlı batarya kullanın. Üç delikli lavabolarda ise musluk ve iki kumandalı, yani üç çıkışlı batarya modelleri kullanılmalı. Lavabodaki deliklerin akstan aksa mesafelerini ölçerek doğru bataryayı satın alabilirsiniz.

Umarız ki bu bilgiler sizin için faydalı olur. Sizlerde tecrübelerinizi yorum olarak yazarak daha çok kişinin faydalanmasını sağlabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.. İyi günler dileriz…

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version