Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Scooter ile Masrafsız ve Kolay Ulaşım

Scooter ile Masrafsız ve Kolay Ulaşım

0

Scooter yaz tatili bir süre önce başlamış olsa da birçok aile, çocuklarının karne almasını beklediği için tatil planlarını temmuz ve ağustos aylarına sarkıttı. Bu nedenle bazı insanlar için tatil daha yeni başladı. Biz de bu yazımızda gittiğiniz her yere yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz, uygun fiyatlı, çevre kirliliği yapmayan ve ulaşım giderlerinizi kat be kat düşüren önerilerimiz olacak. Neden mi bahsediyoruz? Elektrikli scooterlardan.

Günümüzde birçok kişi şehir içi ulaşımda elektrikli scooterı ve bisikletleri tercih ediyor. Fakat özellikle apartmanda oturan ya da seyahat eden kişilerin, yanlarında katlanır olsa bile oldukça fazla yer kaplayan, aynı zamanda da oldukça ağır olan bu bisikletleri taşıması oldukça zor. Bu nedenle elektrikli scooterlara olan ilgi çok daha yüksek.

Şu anda piyasada Onvo, Bood, Xiaomi, Segway ve GoMaster başta olmak üzere birçok markanın onlarca elektrikli scooterı bulunuyor. Temel kullanım senaryolarına baktığımızda aslında hepsinin çevre kirliliğine yol açmayan ve park etme sorunu olmayan oldukça benzer şeyler sunduğunu belirtelim. Dilerseniz tatil ve yaz ayları dışında da rahatça kullanabileceğiniz bu araçlar, şehir içi yapılan kısa mesafeli yolculuklarda hem zaman hem de yakıt tarafında oldukça kazançlı birer seçenek haline geliyor. Üstelik sürekli kullanımlarda tek yapmanız gereken arada sırada prize takarak şarj etmek oluyor.

Tabii özelliklerine baktığımız zaman biraz daha ayrıştıklarını görüyoruz. Zira bu noktada menzili 100 kilometreye kadar çıkan modeller olduğu gibi, motor gücü daha yüksek olduğu için eğimli bölgelerde bile hız kesmeden yola devam edebilenler de mevcut.

Örneğin Onvo’nun 012 isimli modeli 800W’lık bir güce sahip. 50 kilometrelik menzili ve 150 kg’ye varan taşıma kapasitesi sayesinde dilerseniz malzemelerinizi bir çantada toplayarak kamp alanına gidip dönebilirsiniz. Tabii biraz daha şehir içi bir çözüm arıyorsanız Xiaomi’nin Mi Pro 2 modeli de ilginizi çekebilir. Bu scooter da 600W gücünde bir motora ve 45 km menzil sunan bataryaya sahip.

Yani şehir içi yolculuklarınız için fazlasıyla yeterli olacaktır. Belirtmiş olduğumuz sebeplerden dolayı, bizim tavsiyemiz bu noktada hem tatilde hem de sonrasında rahatça kullanabileceğiniz, pratik ve mobilite anlamında rakipsiz olan bu elektrikli scooterları hayatınıza katmanız olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version