Ana Sayfa Dekorasyon Radyatör Yenileme Rehberi

Radyatör Yenileme Rehberi

0

Radyatörleriniz eski görünmeye mi başladıysa onları boyamaya ve hatta dekorasyonun bir parçası haline getirmek isterseniz radyatör yenileme rehberimize gözatabilirsiniz.

Soğuk havalarla birlikte kaloriferler de yanmaya başlıyor. Bu durumda radyatörler de daha bir göz önüne çıkıyor. Eğer eskidilerse onları değiştirmek sizin için pahalıya mal olabilir, ancak onları uygun fiyatla yepyeni bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Peki ama nasıl mı? Tabii ki boyayarak. Üstelik onları istediğiniz renge boyamanız da mümkün.

Radyatör nasıl boyanır?

Radyatör nasıl boyanır?

Malzemeler:

Ahşap/metal boyası ya da radyatör boyası, astar boya (isteğe bağlı), zımpara kağıdı, boya fırçası.

Yapılışı:

Radyatörün soğuk olduğuna emin olun. Üzerinde toz kir bulunmamasına da dikkat edin. Bunun için önce tozunu alın. Sonrasında zımpara kağıdı ile üzerindeki boyayı hafifçe kazıyın. Bu işlemi tüm radyatöre uygulayın. Sonrasında üzerinde oluşan tozu temizleyin. Bunu elektrik süpürgesinin ince ucu ile de yapabilirsiniz.

Eğer istiyorsanız ilk olarak astar boyayı sürün. Eğer toz ya da metal kırıntısı kalmışsa astar boyayı sürdüğünüzde bunlar da ortaya çıkacaktır. Onları temizleyebilirsiniz.

Astar boyanız kuruduktan sonra bir kat boya uygulayın. Boyayı isterseniz sprey boya da tercih edebilirsiniz, ancak bu durumda etrafa sıçrama riski artabilir. Fırça ile uygulamasız daha temiz bir iş yapmanızı sağlayacaktır. İlk katın iyice kurumasından sonra ikinci katı uygulayın. Arada 24 saat olursa daha iyi bir sonuç alırsınız. Boya işlemi bittikten sonra evi iyice havalandırın. Belki birkaç gün boya kokusu olabilir. Bunun için de arada havalandırmanız gerekebilir. Ayrıca birkaç gün kaloriferleri de çalıştırmayın.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version